reklama 11B

reklama

Léto se blíží. Na co si dát pozor a jak pečovat o koně v teplých dnech

 13.04.2020 13:38 | AUTOR

ikonka

/PR článek/ Kůň od přírody lépe snáší zimu než vysoké teploty. Koňské tělo dobře odolá dešti či větru, ale léto a horké počasí mu dělají větší potíže. Proto je potřeba o něj pečovat. Jak na to a na co si dát pozor, radí společnost Kamír.

reklama 12C

 

Vysoké teploty koně trápí víc než zima, proto je potřeba o koně pečovat! Přečtete si nejdůležitější faktory, na které je dobré si dát pozor. 


Vysoké teploty, dehydratace a teplotní stres


Kůň od přírody lépe snáší zimu než vysoké teploty. Koňské tělo dobře odolá dešti či větru, ale léto a horké počasí mu dělají větší potíže. V takových podmínkách je kůň hůře schopen regulovat teplotu.

Abychom u koně na jaře a v létě předešli dehydrataci či teplotnímu stresu, měl by mít stálý přístup k čisté, chladné vodě a možnost stání ve stínu. 

V případě většího zahřátí koňského organismu dochází k pocení, které tělo ochlazuje. Při vyšší zátěži pak může kůň být vystavený dehydrataci, způsobenou vysokou ztrátou tekutin či teplotním svalovým stresem. V takovém případě je proto vhodné koni doplňovat elektrolyty, které se odplavují spolu s potem, a předejít tak případným zdravotním následkům. 


Ochrana koně před hmyzem

 

Vyšší teploty jsou nerozlučně spojené s otravným hmyzem, který ztěžuje život nám i našim zvířecím kamarádům. Hmyz může koni způsobit alergické reakce a přenášet infekce. Citlivější koně mohou pak trpět těžkými alergiemi a ekzémy, které se projevují dermatologickými či respiračními problémy. Často pak dochází k zanícení postižené části těla a dalším zdravotním problémům. 


Určitě je dobré chránit hlavně oči koně. K tomu slouží masky proti hmyzu nebo třásně. S jejich pomocí můžeme předejít zánětům a ulevit koni od nepříjemného hmyzu. Dalším pomocníkem v ochraně koně před hmyzem jsou repelenty pro koně. Ten může chránit celé tělo koně. Vybírat můžete z mnoha výrobků, které se liší složením, způsobem aplikace či účinností. U repelentních přípravků si dejte pozor na alergické reakce. Repelent nejdřív vyzkoušejte na menší části těla, a teprve poté, co nenastane žádná reakce, jej nanesete na celého koně. 

V týdnu od 13. do 19. dubna 2020 koupíte velkébalení repelentu Farnam Endure 3,78l  se slevou!

 

Pokud je váš kůň opravdu citlivý, anebo mu jen prostě chcete dopřát pořádný komfort, je možnost jej chránit také síťovanou dekou. Pro koně s dermatologickými problémy je pak určená deka ekzémová, která poskytuje maximální ochranu.

 

Nezapomeňte na správnou výživu kopyt

 

Péči o koňská kopyta je nutné se věnovat celý rok. Vždy je však dobré zvolit vhodnou variantu mazání pro dané roční období. V horkých dnech dochází k vysušování kopyt, a tak je nutné jim vlhkost dodávat pomocí speciálních přípravků. Na e-shopu www.kamir.cz najdete spoustu mazání, mastí i gelů na kopyta vhodných i do letních dnů. reklama 13C
Diskuze

Přidávat příspěvky mohou pouze registrovaní uživatelé.

NEPŘEHLÉDNĚTE

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace