reklama 11A

Kateřina Hrubá byla u narození Cairy. Nyní jsou nerozlučná dvojka

 07.09.2022 06:30 | AUTOR: Vojtěch Kroupa

ikonka

Výjimečnou klisnou pro parkurovou jezdkyni Kateřinu Hrubou je devítiletá klisna Caira. Jezdkyně byla u jejího narození, poté spolu začaly skákat s vzájemně si velmi vyhovují. Spolu se od ZL propracovaly až do mistrovské úrovně S** a plánují jít výš.

reklama 12D

Sehraná dvojice Caira a Kateřina Hrubá se společně poprvé setkala hned v boxe poté, co se se bavorská teplokrevná klisna narodila. Nikdo v té době podle slov její jezdkyně nečekal, že letos devítiletá dcera hřebce Carnot z matky po Calido bude taková, jaká je. 
 
„Já mám radost z každého pokroku v jejím sedle a za ty roky už jich bylo dost. Začátky byly někdy dobré a někdy špatné vzhledem k tomu, že jsem se na ni učila teprve pořádně jezdit. První společný úspěch se dostavil už na našich prvních oficiálních závodech v Královicích, kde jsme si hned dojely pro druhé místo,“ vypráví Kateřina Hrubá o soužití se svou výjimečnou sportovní klisnou, s níž letos získala stříbrnou medaili při plzeňském oblastním mistrovství v kategorii U25.
 
Říkala jste, že jí znáte od narození. V čem jste si tak sedly, že nyní můžete předvádět takové výkony? 
Už když jsem si na ni poprvé sedla a skákala jsem na ní, tak mi pomohla snad ve všem. Má velké srdce a nějak jsme si zkrátka sedly. Občas to takhle hezky vyjde a nyní už si nedokážu představit, že bych ji neměla. 
 
Je něco, v čem vás konkrétně jako jezdce posunula dál? 
Ano, posunula mě dál ve výkonosti a celkově v mých jezdeckých začátcích. Od ZL do S** šla Caira i já všechno poprvé a vždy na ní bylo spolehnutí. Proto jsem potom měla problém s některými koňmi, na které takové spolehnutí nebylo.
 
Jak se vaše klisna projevuje?
Caira je opravdu hodná klisna, jen nemá moc ráda ostatní koně. Ráda se mazlí a miluje jídlo.
 

Psali jsme: Kateřina Hrubá sedlá koně z chovu svého otce. Chce se dále posouvat

 

Má ráda třeba něco speciálního ve stáji nebo pod sedlem?
Má ráda sůl do boxu, hodně jídla a pod sedlem na vyjížďce si ráda vyhodí. Můžu říct, že jsme spolu prožily snad všechny naše jezdecké úspěchy, protože ji mám od začátku své první sezóny. Každý den je to s ní zážitek, ať už je pozitivní nebo negativní.
 
Jak vypadá její každodenní program?
Dopoledne chodí do výběhu a odpoledne pracuje podle toho, jaký máme aktuální závodní plán. Některé týdny jsou náročnější a někdy zase bývá více volno, takže i to si Caira ráda užívá.
 
Jaké jsou vaše další společné plány pro tuto sezonu, a i dále do budoucna?
Mezi společné plány patří se stále zlepšovat. Máme za sebou již úspěšnou účast při plzeňském oblastním mistrovství a také jsme dokončily tříkolovou mistrovskou soutěž v kategorii mladších juniorů. V dalších letech uvidíme, jak budeme skákat a jak nám to půjde. Chtěla bych jít však ve výkonnosti ještě výš.
 
Foto: Horse Point / poskytla Kateřina Hrubá


Sledujete novinky o koních, jezdectví a dostizích na Jezdci.cz a pouštíte si pravidelně vysílání EquiTV.cz a EquiRadia.cz? Máme pro vás novinku - spouštíme Fancluby Jezdci.cz a EquiTV.cz EquiRadio.cz, jejichž prostřednictvím můžete podpořit další existenci našeho zpravodajství.

Zaplacením ročního nebo půlročního příspěvku umožníte, aby veškerý redakční obsah s výjimkou bonusů pro členy fanclubu zůstal nadále volně přístupný všem uživatelům a přímo se tak budete podílet i na propagaci všech koňských sportovních disciplín. Zároveň dostanete přednostní přístup k velké části našich materiálů, které si můžete přečíst v časovém předstihu, pravidelnou možnost získat různé slevy na zboží našich partnerů a účast v soutěžích o ceny.

Roční členství ve Fanclubu Jezdci.cz stojí 600 Kč, půlroční příspěvek je 300 Kč. Pokud chcete být členem obou fanklubů Jezdci.cz i EquiTV.cz, můžete využít zvýhodněnou variantu 1000 Kč (roční) a 500 Kč (půlroční). Další podrobnosti najdete na tomto odkazu.

Newsletter a komunity na síti

Kromě největšího českého serveru o koních Jezdci.cz, internetové televize EquiTV a stále populárnějšího EquiRadia pro vás připravujeme i pravidelný newsletter Jezdecký zpravodaj, který jednou týdně shrnuje vše podstatné z koňského dění a každý pátek ho doručujeme přímo do vašeho e-mailu.

K odběru toho nejlepšího z našeho zpravodajství se můžete přihlásit ZDE!

Novinky z jezdectví a dostihů můžete sledovat i prostřednictvím našich specializovaných skupin na Facebooku! Spravujeme pro vás:

Máme rádi parkury Jezdci.cz

Máme rádi dostihy Jezdci.cz

Máme rádi drezuru Jezdci.cz

Máme rádi vozatajství Jezdci.cz

Máme rádi všestrannost Jezdci.cz

Máme rádi reining a western Jezdci.cz

Máme rádi voltiž Jezdci.cz

Máme rádi vytrvalost Jezdci.cz

Máme rádi pony sport Jezdci.cz

FB Jezdci.cz

FB Jazdci.sk

FB EquiTV.cz a EquiRadio.cz


reklama 13D
Diskuze

Přidávat příspěvky mohou pouze registrovaní uživatelé.

NEPŘEHLÉDNĚTE