ŽIVĚ: 16. 8. skoky KMK Písek, od 20. 8. pony MČR, finále ZP, dostihy
reklama 11B

reklama

Hřebčín Slatiňany přivítal první letošní hříbě. V sobotu po závodech

 14.02.2022 18:55 | AUTOR: Josef Malinovský |
FOTOGALERIE

ikonka

V sobotu 12. února 2022 ve večerních hodinách přišlo na svět první hříbě narozené v letošním roce ve vraném stádě Národního hřebčína Kladruby nad Labem, které je chováno v Hřebčíně Slatiňany. Je jím starokladrubská klisnička Monteria-1.

reklama 12C

 
První hříbě roku 2022 ve Slatiňanech přišlo na svět v sobotu 12. února ve večerních hodinách. Matkou starokladrubské klisničky Monteria-1 je jedenáctiletá klisna 524 Montera, hříbě je jejím čtvrtým potomkem. 
 
Současně jde o první hříbě plemenného hřebce Sacramoso Samba XIX, který reprezentuje Národní hřebčín Kladruby nad Labem v soutěžích spřežení. V roce 2016 se zúčastnil Mistrovství světa ve čtyřspřeží v Holandsku. 
 
V Hřebčíně Slatiňany, který je nedílnou součástí Národního hřebčína Kladruby nad Labem, se právě v den narození prvního hříběte konaly halové závody spřežení zařazené do Zimního jezdeckého poháru 2022. Spřežení vraníků z domovského hřebčína vedené Petrem Novákem ovládlo nejprestižnější kategorii, a to soutěž čtyřspřeží.
 

Psali jsme: Národní hřebčín Kladruby slaví. Narodilo se tam první hříbě roku 2022

 
„Celkem se v Národním hřebčíně ročně rodí kolem osmdesáti hříbat. V Hřebčíně Slatiňany očekáváme narození dalších třiceti devíti starokladrubských koní,” uvedla zootechnička Ing. Kateřina Neumannová.
 
Do Národního hřebčína bude možné v nejbližší době zavítat v rámci mimořádných prohlídek pro veřejnost ve dnech 28. února až 6. března, tedy během jarních prázdnin pro okres Pardubice.
 
Foto: Petr Šimerda
Zdroj: tisková informace Národního hřebčína Kladruby


Sledujte vysílání EquiTV.cz nebo poslouchejte EquiRadio.cz

 

Přihlaste se k odběru týdenního newsletteru ZDE!

 

Jezdecký zpravodaj vychází každý pátek a je zcela zdarma. Přímo do vašeho e-mailu vám jednou týdně doručíme to nejzajímavější z našich webů - zpravodajství napříč disciplínami, rozhovory, podcasty i videa. Už nikdy vám nic podstatného z našeho servisu neunikne!

 

FB skupiny Jezdci.cz, EquiTV.cz a EquiRadio.cz

 
Novinky z jezdectví a dostihů můžete sledovat i prostřednictvím našich specializovaných skupin na Facebooku! Spravujeme pro vás:
 

Máme rádi parkury Jezdci.cz

Máme rádi dostihy Jezdci.cz

Máme rádi drezuru Jezdci.cz

Máme rádi vozatajství Jezdci.cz

Máme rádi všestrannost Jezdci.cz

Máme rádi reining a western Jezdci.cz

Máme rádi voltiž Jezdci.cz

Máme rádi vytrvalost Jezdci.cz

Máme rádi pony sport Jezdci.cz

FB Jezdci.cz

FB Jazdci.sk

FB EquiTV.cz a EquiRadio.cz


reklama 13C
Diskuze

Přidávat příspěvky mohou pouze registrovaní uživatelé.

NEPŘEHLÉDNĚTE

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace