reklama 11C

reklama

Finále voltižního SP s překvapením. Mistra světa porazil Lupacchini

 09.04.2022 17:45 | AUTOR: Lucie Spiwoková |
FOTOGALERIE

ikonka

Volnými sestavami vyvrcholilo v sobotu 9. dubna v Lipsku finále voltižního Světového poháru. Mužská kategorie přinesla překvapení. Horký favorit a vítěz prvního kola Lambert Leclezio skončil druhý za italským reprezentantem Lorenzem Lupacchinim.

reklama 12B

 

Francouz Lambert Leclezio patří k nejúspěšnějším voltižérům posledních let. V roce 2018 ovládl Světové jezdecké hry v Tryonu, o tři roky později vybojoval titul mistra světa v Budapešti. Ve finále Světového poháru 2021/2022, které probíhá od 7. do 10. dubna v Lipsku, vyhrál úvodní technickou sestavu. 
 
Jenže v sobotním vrcholu voltižního programu dojel až třetí. Za volnou sestavu, jíž předvedl s koněm Saitiri, dostal známku 8,471. V průměru s technickým kolem to stačilo na konečnou druhou příčku. 
 
Neuvěřitelných 9,101 bodu zapsal ve volné sestavě Ital Lorenzo Lupacchini na koni Rosenstolz 99, což mu nakonec vyneslo celkový triumf a titul šampiona Světového poháru. Třetí skončil Němec Jannik Heiland, jenž zapsal ve volné sestavě druhou nejvyšší známku.
 
Mezi ženami udržela pozici Francouzka Manon Moutinho. Ta vyhrála se Saitirim páteční technickou část, o den později byla druhá za německou reprezentantkou Jannikou Derks cvičící s koněm Rockemotion. Celkové výsledky však francouzské jezdkyni na vítězství stačily. Němka obsadila druhé místo. Třetí dojela Američanka Kimberly Palmer.
 
Jannika Derks byla součástí dvojice, jež jednoznačně ovládla kategorii Pas De Deux. Spolu s Johannesem Kayem zvítězili v obou kolech finále.
 
Foto: Richard Juilliart / FEI
 Sledujete novinky o koních, jezdectví a dostizích na Jezdci.cz a pouštíte si pravidelně vysílání EquiTV.cz a EquiRadia.cz? Máme pro vás novinku - spouštíme Fancluby Jezdci.cz a EquiTV.cz EquiRadio.cz, jejichž prostřednictvím můžete podpořit další existenci našeho zpravodajství.

Zaplacením ročního nebo půlročního příspěvku umožníte, aby veškerý redakční obsah s výjimkou bonusů pro členy fanclubu zůstal nadále volně přístupný všem uživatelům a přímo se tak budete podílet i na propagaci všech koňských sportovních disciplín. Zároveň dostanete přednostní přístup k velké části našich materiálů, které si můžete přečíst v časovém předstihu, pravidelnou možnost získat různé slevy na zboží našich partnerů a účast v soutěžích o ceny.

Roční členství ve Fanclubu Jezdci.cz stojí 600 Kč, půlroční příspěvek je 300 Kč. Pokud chcete být členem obou fanklubů Jezdci.cz i EquiTV.cz, můžete využít zvýhodněnou variantu 1000 Kč (roční) a 500 Kč (půlroční). Další podrobnosti najdete na tomto odkazu.

Newsletter a komunity na síti

Kromě největšího českého serveru o koních Jezdci.cz, internetové televize EquiTV a stále populárnějšího EquiRadia pro vás připravujeme i pravidelný newsletter Jezdecký zpravodaj, který jednou týdně shrnuje vše podstatné z koňského dění a každý pátek ho doručujeme přímo do vašeho e-mailu.

K odběru toho nejlepšího z našeho zpravodajství se můžete přihlásit ZDE!

Novinky z jezdectví a dostihů můžete sledovat i prostřednictvím našich specializovaných skupin na Facebooku! Spravujeme pro vás:

Máme rádi parkury Jezdci.cz

Máme rádi dostihy Jezdci.cz

Máme rádi drezuru Jezdci.cz

Máme rádi vozatajství Jezdci.cz

Máme rádi všestrannost Jezdci.cz

Máme rádi reining a western Jezdci.cz

Máme rádi voltiž Jezdci.cz

Máme rádi vytrvalost Jezdci.cz

Máme rádi pony sport Jezdci.cz

FB Jezdci.cz

FB Jazdci.sk

FB EquiTV.cz a EquiRadio.cz


reklama 13C
Diskuze

Přidávat příspěvky mohou pouze registrovaní uživatelé.

NEPŘEHLÉDNĚTE

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace