reklama 11B

reklama

Ward vyhrál druhé kolo finále SP. Do rozhodující soutěže jde jako lídr

 08.04.2022 17:34 | AUTOR: Lucie Spiwoková |
FOTOGALERIE

ikonka

Páteční druhé kolo finále Světového poháru v parkurovém skákání zamíchalo pořadím. Diváci v Lipsku sledovali napínavou soutěž s rozeskakováním, kterou vyhrál Američan Mclain Ward. V průběžném pořadí je ve vedení. Zazářili také mladí Britové.

reklama 12D

 

Zajímavý vývoj přináší finále Světového poháru 2021/2022 v parkurovém skákání, které se odehrává v Lipsku. V pátek 8. dubna se jela druhá soutěž - klasická stopětapadesátka s rozeskakováním. 
 
Jejím vítězem se stal šampion série World Cup z roku 2017 Američan Mclain Ward, který v sedle ryzáka Contagiouse nechyboval a nejbližšího soupeře porazil v rozeskakování o více než tři sekundy. Ward se po dvou kolech ujal vedení v průběžném bodování. Do nedělní rozhodující soutěže půjde dle nového přepočtu bodů jako jediný s čistým kontem.
 
O slovo se hlásí také nastupující generace. Druhé místo obsadil Brit Harry Charles s Romeem 88, kterému vyšla už základní část seriálu, když zvítězil při CSI5*-W v Londýně. Jezdec teprve letos oslaví třiadvacáté narozeniny. Ještě o dva roky mladší je jeho krajan Jack Whitaker. Člen známé jezdecké rodiny dojel s běloušem Equine America Valmy de la Lande v páteční soutěži třetí. 
 
Čtvrté místo bral zkušený Nizozemec Harrie Smolder s Monacem. Cílem projel v nejlepším čase, ale jednou chyboval na překážkách. Právě on se zařadil na druhou průběžnou příčku za Mclaina Warda. Třetí je Harry Charles společně s Martinem Fuchsem, jenž ovládl první finálové kolo.
 
Rozhodne nedělní dvoukolová soutěž s překážkami do 160 centimetrů, která odstartuje ve 14.45 hodin.
 
Foto: Richard Juilliart 
 
Zdroj: oficiální fotobanka FEI


Sledujete novinky o koních, jezdectví a dostizích na Jezdci.cz a pouštíte si pravidelně vysílání EquiTV.cz a EquiRadia.cz? Máme pro vás novinku - spouštíme Fancluby Jezdci.cz a EquiTV.cz EquiRadio.cz, jejichž prostřednictvím můžete podpořit další existenci našeho zpravodajství.

Zaplacením ročního nebo půlročního příspěvku umožníte, aby veškerý redakční obsah s výjimkou bonusů pro členy fanclubu zůstal nadále volně přístupný všem uživatelům a přímo se tak budete podílet i na propagaci všech koňských sportovních disciplín. Zároveň dostanete přednostní přístup k velké části našich materiálů, které si můžete přečíst v časovém předstihu, pravidelnou možnost získat různé slevy na zboží našich partnerů a účast v soutěžích o ceny.

Roční členství ve Fanclubu Jezdci.cz stojí 600 Kč, půlroční příspěvek je 300 Kč. Pokud chcete být členem obou fanklubů Jezdci.cz i EquiTV.cz, můžete využít zvýhodněnou variantu 1000 Kč (roční) a 500 Kč (půlroční). Další podrobnosti najdete na tomto odkazu.

Newsletter a komunity na síti

Kromě největšího českého serveru o koních Jezdci.cz, internetové televize EquiTV a stále populárnějšího EquiRadia pro vás připravujeme i pravidelný newsletter Jezdecký zpravodaj, který jednou týdně shrnuje vše podstatné z koňského dění a každý pátek ho doručujeme přímo do vašeho e-mailu.

K odběru toho nejlepšího z našeho zpravodajství se můžete přihlásit ZDE!

Novinky z jezdectví a dostihů můžete sledovat i prostřednictvím našich specializovaných skupin na Facebooku! Spravujeme pro vás:

Máme rádi parkury Jezdci.cz

Máme rádi dostihy Jezdci.cz

Máme rádi drezuru Jezdci.cz

Máme rádi vozatajství Jezdci.cz

Máme rádi všestrannost Jezdci.cz

Máme rádi reining a western Jezdci.cz

Máme rádi voltiž Jezdci.cz

Máme rádi vytrvalost Jezdci.cz

Máme rádi pony sport Jezdci.cz

FB Jezdci.cz

FB Jazdci.sk

FB EquiTV.cz a EquiRadio.cz


reklama 13D
Diskuze

Přidávat příspěvky mohou pouze registrovaní uživatelé.

NEPŘEHLÉDNĚTE

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace