reklama 11B

Equinews: Komise byla s hřebci v Písku spokojena. Dva získali prémii

 01.03.2021 09:00 | AUTOR: Josef Malinovský |
VIDEO

ikonka

Celkem 24 hřebců ročníku 2018 se představilo v Zemském hřebčinci Písek v rámci únorového II. předvýběru pro plemennou knihu českého teplokrevníka. Na tuto chovatelskou akci navázal o den později výběr hřebců dalších plemen pod hlavičkou ASCHK ČR.

reklama 12A

EQUINEWS sledujte zde (klikněte)

 
Obě události se uskutečnily tzv. za zavřenými dveřmi, tedy bez přítomnosti veřejnosti. Naše kamera však na místě nechyběla, a tak vám můžeme nabídnout následující stručný zpravodajský souhrn. Jak probíhal sobotní program II. předvýběru hřebců, to vám přiblíží komentátor akce Jan Chýle. 
 
Chovatelský víkend v Písku uzavřel v neděli 21. února výběr hřebců plemen shetlandský pony, hafling a český sportovní pony. Prezentováno bylo celkem sedm koní a většina z nich uspěla. Z pětice shetlandských pony komise nevybrala pouze jednoho.
 
Katalogové číslo 1 měl hafling Avalon II po otci Avalon. Od komise ve složení Veronika Jenikovská, Ladislav Kmoníček a Radka Volková dostal kladné hodnocení. Nejinak tomu bylo v případě českého sportovního ponyho Coudy po IR S Colfrey. Tohoto hřebce posuzovali Stanislav Hošák, Aleš Fiala a Slávek Políček.
 
Následovalo pět shetlandských pony: Kadov Ivory, Riky, Phantom Domino, Perry a Kerswell Schnapps. Výběrem neprošel pouze Phantom Domino. Jak uvedla členka komise Petra Šarochová, většina hřebců byla dobře připravená, skladba hřebců se komisím líbila a průběh akce hodnotila velmi pozitivně. Kromě ní tyto shetlandské hřebce posuzovali ještě Miroslav Maršálek a Slávek Políček.
 
Foto Karel Rozboud


K odběru se přihlašte ZDE!

 

Nový Jezdecký zpravodaj vychází každý pátek a je zcela zdarma. Přímo do vašeho e-mailu vám jednou týdně doručíme to nejzajímavější z našich webů - zpravodajství napříč disciplínami, rozhovory, podcasty i videa. Už nikdy vám nic podstatného z našeho servisu neunikne!

 

Novinky z jezdectví a dostihů můžete sledovat i protřednictvím našich specializovaných skupin na Facebooku! Spravujeme pro vás:
 

Máme rádi parkury Jezdci.cz

Máme rádi dostihy Jezdci.cz

Máme rádi drezuru Jezdci.cz

Máme rádi vozatajství Jezdci.cz

Máme rádi všestrannost Jezdci.cz

Máme rádi reining a western Jezdci.cz

Máme rádi voltiž Jezdci.cz

Máme rádi vytrvalost Jezdci.cz

Máme rádi pony sport Jezdci.cz


reklama 13B
Diskuze

Přidávat příspěvky mohou pouze registrovaní uživatelé.

NEPŘEHLÉDNĚTE