reklama 11D

Do Brna na Světový pohár v drezuře dorazí jezdci a koně z 18 zemí

 21.06.2022 16:21 | AUTOR

ikonka

V brněnském jezdeckém areálu Panská lícha se od 24. do 26. června představí špičkoví jezdci a koně v drezuře. Koná se tam již 24. ročník Světového poháru v této disciplíně. Mítinku se zúčastní 92 koní z 18 zemí světa.

reklama 12B
 
Na Panské líše v Brně se od pátku 24. do neděle 26. června představí na úrovni Grand Prix celkem 18 koní, a to kategoriích CDI-W a CDI3*, jež jsou vypsané jako kvalifikace pro mistrovství světa.
 
V kategorii CDI-W (World Cup) odstartuje dvanáct dvojic z 10 zemí. Po dvou letech se závodů zúčastní manželé Ayache, startující za Francii a Estonsko. Nejvýše postavenou dvojicí ve světovém žebříčku FEI je Alisa Glinka z Moldávie.
 
Holandský jezdec Remy Bastings bude obhajovat ve World Cupu loňské vítězství. Nejdelší cestu váží do Brna jezdkyně reprezentující Austrálii a Kanadu. Kanadskou jezdkyni Piu Fortmuller diváci uvidí ve World Cupu a Austrálii bude reprezentovat Marre Tomkinson ve velké rundě CDI3* a v rundě mladých koní, která je pro letošní ročník těchto závodů novinkou.
 
Výtečné obsazení bude mít rovněž kategorie CDI3* (malá runda), kde se představí 12 koní z 8 zemí. Čeští fanoušci budou držet palce českému jezdci Janu Zamcovi. Tradiční účastnicí je Nizozemka Margot Arkema se dvěma koňmi.
 
K vidění budou i naděje české drezury v túře CDIY pro mladé jezdce, do níž nastoupí Julie Sekaninová a Nikola Feherová. Největší hvězdou mezi mladými jezdci bude bezesporu Jana Lang. Ta figuruje v kategorii mladých jezdců na prvním místě světového žebříčku FEI.
 
Nejpočetněji obsazenou je runda pro juniory CDIJ, v níž své umění ukážou české jezdkyně Kateřina Sekaninová, Anna Procházková a Kristýna Přikrylová. Soutěže CDIP pro děti na pony jsou taktéž velice dobře obsazené. O účast na mistrovství Evropy budou z České republiky bojovat Zuzana Hradilová, Tereza Hučková a Veronika Sedláčková, která je také favoritkou v túře pro děti CDICh. V současné době zaujímají s klisnou Givesta M.H. čtvrté místo ve světovém žebříčku FEI v kategorii dětí. Největší favoritkou mezi jezdci na pony je polská jezdkyně Veronica Pawluk. V dětské túře bude z Česka, kromě favorizované Sedláčkové, bojovat o posty nejvyšší dalších pět dvojic.
 
Úplnou novinkou je při brněnském CDI túra pro jezdce do 25 let (U25), kteří se utkají v nejtěžších úlohách Grand Prix, ale také soutěže pro mladé koně (5, 6 a 7 let). Závodit se bude na dvou závodních obdélnících. Pro letošní rok vybudoval pořadatel zbrusu nový závodní obdélník B. Jezdce a koně budou hodnotit hned čtyři olympijští rozhodčí.
 
Ilustrační foto: Stanislav Pitela
Zdroj: tisková informace JS Panská lícha


Sledujete novinky o koních, jezdectví a dostizích na Jezdci.cz a pouštíte si pravidelně vysílání EquiTV.cz a EquiRadia.cz? Máme pro vás novinku - spouštíme Fancluby Jezdci.cz a EquiTV.cz EquiRadio.cz, jejichž prostřednictvím můžete podpořit další existenci našeho zpravodajství.

Zaplacením ročního nebo půlročního příspěvku umožníte, aby veškerý redakční obsah s výjimkou bonusů pro členy fanclubu zůstal nadále volně přístupný všem uživatelům a přímo se tak budete podílet i na propagaci všech koňských sportovních disciplín. Zároveň dostanete přednostní přístup k velké části našich materiálů, které si můžete přečíst v časovém předstihu, pravidelnou možnost získat různé slevy na zboží našich partnerů a účast v soutěžích o ceny.

Roční členství ve Fanclubu Jezdci.cz stojí 600 Kč, půlroční příspěvek je 300 Kč. Pokud chcete být členem obou fanklubů Jezdci.cz i EquiTV.cz, můžete využít zvýhodněnou variantu 1000 Kč (roční) a 500 Kč (půlroční). Další podrobnosti najdete na tomto odkazu.

Newsletter a komunity na síti

Kromě největšího českého serveru o koních Jezdci.cz, internetové televize EquiTV a stále populárnějšího EquiRadia pro vás připravujeme i pravidelný newsletter Jezdecký zpravodaj, který jednou týdně shrnuje vše podstatné z koňského dění a každý pátek ho doručujeme přímo do vašeho e-mailu.

K odběru toho nejlepšího z našeho zpravodajství se můžete přihlásit ZDE!

Novinky z jezdectví a dostihů můžete sledovat i prostřednictvím našich specializovaných skupin na Facebooku! Spravujeme pro vás:

Máme rádi parkury Jezdci.cz

Máme rádi dostihy Jezdci.cz

Máme rádi drezuru Jezdci.cz

Máme rádi vozatajství Jezdci.cz

Máme rádi všestrannost Jezdci.cz

Máme rádi reining a western Jezdci.cz

Máme rádi voltiž Jezdci.cz

Máme rádi vytrvalost Jezdci.cz

Máme rádi pony sport Jezdci.cz

FB Jezdci.cz

FB Jazdci.sk

FB EquiTV.cz a EquiRadio.cz


reklama 13D
Diskuze

Přidávat příspěvky mohou pouze registrovaní uživatelé.

NEPŘEHLÉDNĚTE