reklama 11B

Deštivý maraton míchal v Tlumačově pořadím mistrovství ČR spřežení

 30.07.2022 23:16 | AUTOR: Josef Malinovský

ikonka

Karambol ve čtvrté překážce sobotního maratonu vyřadil z boje o titul mistra České republiky ve čtyřspřeží Radka Nesvačila. Pořadí se v Tlumačově míchalo i v dalších vozatajských kategoriích. Při deštivém počasí byla terénní zkouška opravdu náročná.

reklama 12D

 
Ačkoliv Aleš Fiala v mistrovství České republiky dvojspřeží pony skončil v drezuře třetí a v maratonu čtvrtý, 144,35 bodů mu stačí na průběžné vedení po dvou zkouškách. Z druhého místa bude nastupovat do nedělního parkuru Monika Pospíšilová, která v sobotu byla nejlepší v této kategorii. Vítězka drezury Šárka Komínková je nyní třetí. 
 
Jediný, kdo si udržel pozici lídra, je Daniel Bejr v jednospřeží. Jeho skóre je 121,91 bodů. Nejnáročnější zkouška sice vyšla lépe Markétě Sedlinské, ale jelikož byla v pátek až čtvrtá, tak si polepšila jen na druhý řádek průběžné výsledkové listiny. Na Bejra nyní ztrácí necelé čtyři body.  Lehce přes 130 bodů má třetí Jiří Ziegler. 
 
Dvojspřeží vede po dvou dnech Josef Drábek, byť 131,01 bodů znamená náskok pouhých 74 setin před Jaroslavem Juráněm. Alexandr Soukup klesl o dvě místa a je se 135,01 body třetí. 
 

Psali jsme: Vozatajské MČR v plném proudu. Radek Nesvačil těsně vede před otcem

 

Smůla se drží při republikových šampionátech Radka Nesvačila. Stejně jako před rokem v Humpolci, ani letos v Tlumačově mistrovství čtyřspřeží nedokončí. Na čtvrté překážce maratonu měl nebezpečně vyhlížející karambol a závod nedokončil. Vedení se tak ujal jeho otec Jiří se 180,37 body. Před druhým Petrem Vlašicem má solidní náskok více jak třinácti bodů. 
 
Mistrovství České republiky vozatajů uzavře v neděli překážková jízda mezi kužely. Sledovat ji bude možné nejen přímo na závodišti Bahňák v Tlumačově, ale i prostřednictvím živého přenosu internetové televize EquiTV.cz.
 
Foto: Gabriela Pilařová


Sledujete novinky o koních, jezdectví a dostizích na Jezdci.cz a pouštíte si pravidelně vysílání EquiTV.cz a EquiRadia.cz? Máme pro vás novinku - spouštíme Fancluby Jezdci.cz a EquiTV.cz EquiRadio.cz, jejichž prostřednictvím můžete podpořit další existenci našeho zpravodajství.

Zaplacením ročního nebo půlročního příspěvku umožníte, aby veškerý redakční obsah s výjimkou bonusů pro členy fanclubu zůstal nadále volně přístupný všem uživatelům a přímo se tak budete podílet i na propagaci všech koňských sportovních disciplín. Zároveň dostanete přednostní přístup k velké části našich materiálů, které si můžete přečíst v časovém předstihu, pravidelnou možnost získat různé slevy na zboží našich partnerů a účast v soutěžích o ceny.

Roční členství ve Fanclubu Jezdci.cz stojí 600 Kč, půlroční příspěvek je 300 Kč. Pokud chcete být členem obou fanklubů Jezdci.cz i EquiTV.cz, můžete využít zvýhodněnou variantu 1000 Kč (roční) a 500 Kč (půlroční). Další podrobnosti najdete na tomto odkazu.

Newsletter a komunity na síti

Kromě největšího českého serveru o koních Jezdci.czinternetové televize EquiTV a stále populárnějšího EquiRadia pro vás připravujeme i pravidelný newsletter Jezdecký zpravodaj, který jednou týdně shrnuje vše podstatné z koňského dění a každý pátek ho doručujeme přímo do vašeho e-mailu.

K odběru toho nejlepšího z našeho zpravodajství se můžete přihlásit ZDE!

Novinky z jezdectví a dostihů můžete sledovat i prostřednictvím našich specializovaných skupin na Facebooku! Spravujeme pro vás:

Máme rádi parkury Jezdci.cz

Máme rádi dostihy Jezdci.cz

Máme rádi drezuru Jezdci.cz

Máme rádi vozatajství Jezdci.cz

Máme rádi všestrannost Jezdci.cz

Máme rádi reining a western Jezdci.cz

Máme rádi voltiž Jezdci.cz

Máme rádi vytrvalost Jezdci.cz

Máme rádi pony sport Jezdci.cz

FB Jezdci.cz

FB Jazdci.sk

FB EquiTV.cz a EquiRadio.cz


reklama 13D
Diskuze

Přidávat příspěvky mohou pouze registrovaní uživatelé.

NEPŘEHLÉDNĚTE