Živě na EquiTV.cz: 8.10. derby Gabrielka, 9.10. skoky Chuchle, Olomouc
reklama 11A

Další umístění pro Mandarina. Při debutu na Riviéře doběhl čtvrtý

 24.01.2022 14:32 | AUTOR: Martin Cáp

ikonka

Zatímco loni se koně v tuzemském tréninku zapojili do překážkové části mítinku v Cagnes-sur-mer, letos má český turf zastoupení v rovinovém programu. Mandarin skončil čtvrtý, umístil se i ve španělských službách jezdící Václav Janáček.

reklama 12C

Ekipa Ingrid Janáčkové Koplíkové, která reprezentuje české barvy na letošním zimním mítinku v Cagnes-sur-mer, si v pondělí odpoledne připsala první dotované umístění. Čtyřletý tmavý hnědák Mandarin doběhl pod svou trenérkou čtvrtý v classe 3 Prix des Iles de Lerins (1500 m, 19 000 eur).

Třetí z loňské Velké jarní ceny a EJC Leram Million narazil na solidní konkurenci, když tři z jeho osmi soupeřů disponovali ratingy nad 40 kg. Janáčková Koplíková hřebce usadila u bariéry a dopřála mu poklidný průběh kolem čtvrtého místa.

400 metrů před cílem měl Mandarin slibný moment, ale na měkké dráze rozhodla dostih pro sebe zvenčí útočící dvojice koní Jeana-Clauda Seroula. Zvítězil dvakrát v grupě 3 umístěný Padron před druhou z italského listed Ursuly. Mandarin na ně ze čtvrté příčky ztrácel asi tři délky, rakouský Hadewin skončil osmý.

 

Čtěte také: Zanini vstoupil do sezony vítězně. V Pise ovládl Gran Corsa Siepi

 

Pro hřebce majitelky Petry Čapkové to byl již čtvrtý start za sebou na francouzské půdě. Po říjnovém osmém místě v grupě 3 Prix Perth se etabloval v handicapech. Koncem listopadu jistě zvítězil v classe 3 v Marseille Pont de Vivaux, následovalo dotované sedmé místo v prosincovém classe 2 v Chantilly. Aktuálně vlastní francouzskou známku 39 kg.

V pondělí se v Cagnes-sur-mer představil i žokej Václav Janáček. Na šestiletém Tazones z tréninku Guillerma Arizkorrety dojel druhý v prodejním Prix des Oliviers (1600 m, 16 000 eur). V další prodejce Prix des Grillons (1300 m, 15 000 eur) skončil na Aniyounim z tréninku Miroslava Rulce mezi poraženými.

Foto: France GalopSledujte vysílání EquiTV.cz nebo poslouchejte EquiRadio.cz

 

Přihlaste se k odběru týdenního newsletteru ZDE!

 

Jezdecký zpravodaj vychází každý pátek a je zcela zdarma. Přímo do vašeho e-mailu vám jednou týdně doručíme to nejzajímavější z našich webů - zpravodajství napříč disciplínami, rozhovory, podcasty i videa. Už nikdy vám nic podstatného z našeho servisu neunikne!

 

FB skupiny Jezdci.cz, EquiTV.cz a EquiRadio.cz

 
Novinky z jezdectví a dostihů můžete sledovat i prostřednictvím našich specializovaných skupin na Facebooku! Spravujeme pro vás:
 

Máme rádi parkury Jezdci.cz

Máme rádi dostihy Jezdci.cz

Máme rádi drezuru Jezdci.cz

Máme rádi vozatajství Jezdci.cz

Máme rádi všestrannost Jezdci.cz

Máme rádi reining a western Jezdci.cz

Máme rádi voltiž Jezdci.cz

Máme rádi vytrvalost Jezdci.cz

Máme rádi pony sport Jezdci.cz

FB Jezdci.cz

FB Jazdci.sk

FB EquiTV.cz a EquiRadio.cz


reklama 13D
Diskuze

Přidávat příspěvky mohou pouze registrovaní uživatelé.

NEPŘEHLÉDNĚTE