reklama 11A

ČJF schválila pravidla Zimního jezdeckého poháru. Došlo na pár změn

 09.12.2021 10:15 | AUTOR: Josef Malinovský

ikonka

Výkonný výbor České jezdecké federace schválil při prosincovém zasedání pravidla Zimního jezdeckého poháru 2022 v disciplínách skoky a spřežení. Oproti předešlému ročníku, který se jel v roce 2019, došlo na pár změn.

reklama 12D
 
Zimní jezdecký pohár se naplno vrací do českých hal. V roce 2020 proběhla jen dvě nebodovaná parkurová kola v podzimní části sezony, která byla částečnou náhradou za odložený osmý ročník. Ten se měl původně konat od konce ledna do druhé poloviny března.
 
Nakonec se osmé pokračování seriálu uskuteční přesně o rok později. Nadále platí, že v jedné soutěži Zimního jezdeckého poháru může bodovat jezdec či vozataj jen s jedním koněm, event. spřežením. V případě, že má v soutěži koní, nebo spřežení více, body získá automaticky za nejlepší umístění. Pokud se umístí i s dalším koněm, resp. spřežením na bodované příčce, body za toto umístění nebudou přiděleny.
 
Účastníci, kteří dokončí seriálovou soutěž na 1. až 10. místě, se automaticky kvalifikují do finále seriálu a současně obdrží za umístění body. Vítěz si připíše 10 bodů, desátý umístěný pak jeden bod. Finále Zimního jezdeckého poháru se jede u spřežení jako dvoukolová soutěž, avšak u skokových kategorií se bude jednat nově o jednokolovou soutěž s finále dle článku pravidel 276.2N. Účastníci, kteří jej dokončí na 1. až 20. místě, obdrží za umístění body. První v pořadí bere 20 bodů, další vždy o bod méně.
 
Do celkového pořadí v seriálu Zimní jezdecký pohár budou započítány každému jezdci, či vozatajovi dva nejlépe bodované výsledky z kvalifikačních závodů a body získané ve finále. V případě rovnosti součtu bodů na medailových místech rozhodne o konečném pořadí v seriálu lepší umístění ve finále. Průběžné a později i konečné pořadí seriálu bude publikováno po každém z kol na webu www.jezdeckypohar.cz.
 
Na míněném webu je již také kompletní termínová listiny. Vozatajové začínají 29. ledna a mohou se těšit na pět mítinků včetně finále v Královicích u Slaného. Kvalifikačními zastávkami budou Hradištko u Sadské, Slatiňany, Tlumačov a Brno. Parkuroví jezdci budou sbírat body až na jednu výjimku v Královicích u Slaného. Tou výjimkou bude na konci února Tlumačov.
 
Parkurová část seriálu je vypsána ve třech kategoriích. Ta pro děti na pony se pojede celá na stupni obtížnosti LP, malá túra pro velké koně se pojede buď na stupni L s jednou hvězdou, nebo se dvěma. Velká rudna začne na stupni S*, ale některá kola budou moci být vypsaná i jako ST*. Každý jezdec se může účastnit více kategorií. Získané body v různých kategoriích však nelze kombinovat (sčítat).
 
Vozatajská část seriálu je vypsána ve třech kategoriích (túrách): jednospřeží, dvojspřeží a čtyřspřeží. Každý vozataj se může účastnit více kategorií. Získané body v různých kategoriích ani v této disciplíně nelze kombinovat (sčítat). V soutěžích zařazených do seriálu Zimní jezdecký pohár nesmí startovat koně do 148 centimetrů KVH – tj. spadající do kategorie pony. Pro takové koně může pořadatel vypsat samostatné otevřené soutěže, jejichž výsledky se do seriálu nezapočítávají. Kompletní pravidla jsou k dispozici na již zmíněných internetových stránkách.
 
Ilustrační foto: poskytl Jan Vlček, Equifo.cz
Zdroj: tisková informace Zimního jezdeckého poháru


Sledujte vysílání EquiTV.cz nebo poslouchejte EquiRadio.cz

 

Přihlaste se k odběru týdenního newsletteru ZDE!

 

Jezdecký zpravodaj vychází každý pátek a je zcela zdarma. Přímo do vašeho e-mailu vám jednou týdně doručíme to nejzajímavější z našich webů - zpravodajství napříč disciplínami, rozhovory, podcasty i videa. Už nikdy vám nic podstatného z našeho servisu neunikne!

 

FB skupiny Jezdci.cz, EquiTV.cz a EquiRadio.cz

 
Novinky z jezdectví a dostihů můžete sledovat i prostřednictvím našich specializovaných skupin na Facebooku! Spravujeme pro vás:
 

Máme rádi parkury Jezdci.cz

Máme rádi dostihy Jezdci.cz

Máme rádi drezuru Jezdci.cz

Máme rádi vozatajství Jezdci.cz

Máme rádi všestrannost Jezdci.cz

Máme rádi reining a western Jezdci.cz

Máme rádi voltiž Jezdci.cz

Máme rádi vytrvalost Jezdci.cz

Máme rádi pony sport Jezdci.cz

FB Jezdci.cz

FB Jazdci.sk

FB EquiTV.cz a EquiRadio.cz


reklama 13A
Diskuze

Přidávat příspěvky mohou pouze registrovaní uživatelé.

NEPŘEHLÉDNĚTE