reklama 11A

Sirbowtieman start-cíl v Saarbrückenu. Rája s Liškou dál bodují v Německu

ikonka

Sedmé letošní německé vítězství slavil v sobotu trenér Jan Rája, jemuž se tak vyplatila cesta do Saarbrückenu. Na jihozápadě Německa se prosadil sedmiletý bojovník Sirbowtieman s žokejem Davidem Liškou ve trojkovém handicapu.
29.06.2024 21:05  |  Autor: Martin Cáp  |  Foto: Bohumil Křižan / Jockey Club ČR  |  Rubrika: Dostihy  |  FANCLUB  |  APLIKACE
reklama 12B

Bývalý šampion českých žokejů letos již nasedlal dva vítěze v Düsseldorfu, dva v Hoppegartenu a po jednom v Drážďanech a Dortmundu. Jedním z nich byl i spolehlivý Sirbowtieman, který triumfoval začátkem června po mimořádně bojovném výkonu v Hoppegartenu.

Do sobotního Preis der Saarland Versicherungen (1900 m, 8000 eur) nastupoval reprezentant stáje Arenzo jako favorit 35:10 a Liška ho hned po startu nasměroval na špici. Start-cíl jdoucí Sirbowtieman neměl s pěticí soupeřů větší problémy, ve finiši odrazil jejich nápor a zvítězil jistě o jednu délku.

Ze Saarbrückenu veze dotaci i druhý zástupce stáje Arenzo. Čtyřletá Made Of Lir sice ve čtyřkovém Preis der SaarLB (1350 m, 5000 eur) nesplnila roli favoritky, ale rovněž pod Liškou brala čtvrté místo, 5 délek a krk za vítězem Nerianem.

Naopak mimo dotované příčky končili v uplynulých dvou dnech čeští reprezentanti ve Francii. Letošní trojnásobný mostecký vítěz Manoamano ze stáje MUDr. Evy Nieslanikové si ve svých osmi letech vyzkoušel listed scénu v Chantilly. V Prix Hampton (1000 m, 52 000 eur) však nakonec na desítku soupeřů nestačil a finišoval jedenáctý se ztrátou necelých deseti délek na vítěze. V sedle svěřence Miroslava Nieslanika byla Sabina Mokrošová.

V amatérském dostihu Prix des Lions (1600 m, 19 000 eur) se dlouho pohyboval na špici Donn Clifs, který nakonec finišoval sedmý před krajanem Prewittem s Matyášem Lukou.

Již v pátek startovala česká trojice v Clairefontaine. Entropia ze stáje Hany Veselé obsadila deváté místo v classe 3 na 1800 metrů, ve stejně dlouhém dostihu pro žáky a mladé jezdce pak obsadili Apollon ze stáje Lokotrans Slovakia CZ desátou a Like Magic dvanáctou příčku.
Aplikace EQUINET
Stáhněte si aplikaci EQUINET a mějte všechny informace o koních jako první!
FANCLUB Jezdci.cz, EquiTV.cz a EquiRadia
Budoucnost našich médií je i ve Vašich rukou. Podpořte nás členstvím ve fanclubu! VÍCE ZDE...
Sociální sítě Jezdci.cz, EquiTV.cz a EquiRadia
FB Jezdci.cz FB EquiTV.cz FB Jazdci.sk
Připojte se k tematickým skupinám Jezdci.cz na sociálních sítích Facebook a WhatsApp
Skoky Facebook WhatsApp
Drezura Facebook WhatsApp
Všestrannost Facebook WhatsApp
Spřežení Facebook WhatsApp
Voltiž Facebook WhatsApp
Vytrvalost Facebook WhatsApp
Western Facebook WhatsApp
Pólo Facebook WhatsApp
Dostihy Facebook WhatsApp
Klusáci Facebook WhatsApp
Chov Facebook WhatsApp
Ostatní Facebook WhatsApp

reklama 13D

NEPŘEHLÉDNĚTE