Dosáhne Pamino na St. Leger? Sledujte ŽIVĚ na EquiTV 28.11. od 10:00 h
reklama 11A

reklama

Blíží se finále Paragan Jump Tour 2019, pořadatelé rozdají 150 tisíc

 04.09.2019 07:59 | AUTOR: David Russwurm

ikonka

Nový skokový seriál Paragan Jump Tour pro amatérské jezdce je před svým samotným finále, které se uskuteční 14. – 15. září v Hradištku u Sadské. Celková dotace na tento víkend je 150 tisíc korun, a tak patří k nejbohatším akcím v rámci této úrovně.

reklama 12C
V sezoně 2019 poprvé běží skokový seriál pro hobby, začínající a mírně pokročilé jezdce s názvem Paragan Jump Tour. Uskutečnilo se již osm kol hobby závodů a sedm kol oficiálních soutěží napříč areály v Čechách.
 
V sobotu 14. září proběhne finále hobby soutěží, kde budou jezdci moci získat dvojnásobný počet bodů do průběžného žebříčku bodování a poslední osmé kolo oficiálních soutěží za standardní počet bodů. 
 
V neděli 15. září pak proběhne vyvrcholení oficiálních soutěží - finále všech těchto soutěží se uskuteční jako jednokolová soutěž s finále pro 10 jezdců s nejvyšším počtem získaných bodů v rámci seriálu Paragan Jump Tour, přičemž v prvním kole jezdci získají dvojnásobný počet bodů. V oficiálních soutěžích tak během víkendu může jezdec získat až 60 bodů!
 
Všechny soutěže se o tomto víkendu jedou jako otevřené. Přihlásit se tak může kdokoli a zažít tak atmosféru velkých závodů.
 
V příštím roce se seriál posune jak na výškách parkuru, kdy budou zařazeny soutěže stupně S* a S**, které se v rámci finále pojedou jako vložené a navíc se seriál rozroste o moravskou část, která se pojede zvlášť a bude tak mít svůj samostatný žebříček.
 
Hobby soutěže se v rámci seriálu Paragan Jump Tour konají na výškách překážek 60, 70 a 80 centimetrů. V soutěži hobby 60 cm vede Urbanová Anna se ziskem 99 bodů, na druhé příčce je Borovičková Barbora se ziskem 75 bodů, která se o tuto příčku dělí s Mejstříkovou Marcelou.
Soutěž hobby 70 cm ovládla Pelc Sabina se ziskem 116 bodů, která má náskok 51 bodů před druhou Hykešovou Michaelou, a aby se stala absolutní vítězkou této kategorie, jí tak stačí se této soutěže zúčastnit, na třetí příčce je Urbanová Anna, která ztrácí na druhou jezdkyni pouhé tři body.
V soutěži hobby 80 cm je na prvním místě opět Sabina Pelc se ziskem 109 bodů, druhá Eliška Jindrová na ni ztrácí 22 bodů a třetí Michaela Hykešová ztrácí další dva body.
Vzhledem k tomu, že se soutěže ve finále jedou za dvojnásobný počet bodů mohou do medailových pozic promluvit i další jezdci a až finále tak rozhodne o medailových pozicích a dalším pořadí.
V hobby soutěžích bude dekorováno 5 jezdců, nejlepší koně v jednotlivých soutěžích budou dekorováni dekorovací dekou, první tři jezdci poháry, šerpou a šampaňským a mezi pět prvních se rozdělí finanční a věcné ceny.
 
Oficiální soutěže se v rámci seriálu konají na stupních obtížnosti ZM, Z, ZL a L*/L**.
V soutěži ZM se na prvním místě nachází Thomas Ilona se ziskem 81 bodů, na druhém místě je Gromošová Nicola, která ale ze seriálu odstoupila z důvodu těhotenství a o třetí příčku se dělí dvě jezdkyně Dosoudilová Michaela a Zástěrová Lenka.
Soutěž Z vede Zapletalová Michaela se ziskem 82 bodů, druhá Boháčová Nikola na ni ztrácí osm bodů a na třetí příčce je odstupující Gromošová Nicola, a tak se na tuto příčku posouvá Barbora Hurt Hrubešová.
V soutěži ZL vede Špurková Jaroslava se ziskem 87 bodů, na druhé dělené příčce je Nikola Boháčová a Barbora Slavíková.
Nejvyšší soutěž v rámci tohoto seriálu st. L*/L** vede Jaroslava Špurková před Romanou Vochozkovou a třetí Barborou Slavíkovou.
Tím že je během finálového víkendu možní získat až 60 bodů do žebříčku bodování oficiálních soutěží a do samotného finále postupuje 10 jezdců je tak vše otevřené a do medailových pozic tak může zasáhnout hodně jezdců a pořadím tak řádně zamíchat.
V oficiálních soutěžích bude dekorováno 5 jezdců, nejlepší koně v jednotlivých soutěžích budou dekorování dekorovací dekou, první tři jezdci poháry, šerpou a šampaňským a mezi pět prvních se rozdělí věcné ceny a mezi deset jezdců ty finanční a jezdci na 4. – 10. místě obdrží účastnické ceny.
Určitě se tak můžete těšit na atraktivní a zajímavé závody plné napětí a soutěživosti.
 
Foto archiv pořadatelereklama 13C
Diskuze

Přidávat příspěvky mohou pouze registrovaní uživatelé.

NEPŘEHLÉDNĚTE

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace