reklama 11B

Vištalová opět neporažená při MČR v paradrezuře

 23.08.2018 10:25 | AUTOR

ikonka

V Královicích se ve dnech 17. – 19. srpna konalo MČR v paradrezuře. V otevřené soutěži pro grady 1 až 5 vyhrála Anastasja Vištalová, která má již šestý titul. Druhé zlato brala Zuzana Fialová. Podívejte se na reportáž z obou vypsaných para soutěží

reklama 12D

REPORTÁŽ Z PARADREZURNÍHO MČR SLEDUJTE TADY

Královický dvůr patřil během třetího srpnového víkendu nejen drezurním jezdcům, ale také hendikepovaným sportovcům, kteří tam závodili o medaile při mistrovství České republiky v paradrezuře.

Připravena byla otevřená soutěž pro účastníky zařazené do skupin neboli gradů jedna až pět. Ta přilákala k účasti i dvojice ze Slovenska a Německa, jejichž výsledky se však do republikového mistrovství podle pravidel nezapočítávaly. Šestá v rámci hodnocení otevřené soutěže byla Jarmila Plháková v sedle klisny Lindy. V samostatném hodnocení mistrovství republiky jí její výkony vynesly třetí příčku. Stříbro a titul vicemistryně si z Královic odvezla Kristýna Rudolfová na koni Bajkonur, jež v celkové výsledkové listině otevřeného klání obsadila čtvrté místo. Nejlepší výkon ze zahraničních jezdců podala Němka Martina Benzinger s koněm Fritzzantino. V hodnocení otevřené soutěže byla druhá. 

Nejvyšší průměrnou známku dostala od rozhodčích česká paralympijská jezdkyně a několikanásobná mistryně republiky Anastasja Vištalová s klisnou Dominique. Nejlepší nebyla jen v rámci šampionátu, přemožitele nenašla ani v celkovém hodnocení spolu se zahraničními účastníky. 

Tři dvojice se představily při mistrovství České republiky v takzvané nezařazené kategorii. Zlato vybojovala Zuzana Fialová na koni Larino, jež podávala nejlepší výkony po celou dobu šampionátu. Druhé místo obsadil Vladimír Votřel s Rokosem. V průměrném hodnocení jej však od vítězky dělilo jen něco málo přes jedno procento. Stupně vítězů doplnila bronzová Tereza Dubcová, která závodila s Finnem. Všichni účastníci si závody v Královicích velmi pochvalovali, což potvrdila vedle jiných i Zuzana Fialová.

Šestinásobnou mistryni České republiky v paradrezuře Anastasju Vištalovou čeká již za pár týdnů účast na Světových jezdeckých hrách v americkém Tryonu, a tak jsme se nemohli nezeptat, jak se na tento absolutní vrchol sezony připravuje.


 reklama 13A
Diskuze

Přidávat příspěvky mohou pouze registrovaní uživatelé.

NEPŘEHLÉDNĚTE