V Isingu úspěšní Opatrný i Kellnerová

Na skokové mezinárodní závody CSI2*se do německého Isingu vypravili i dva čeští reprezentanti Czech Equistrian Teamu Aleš Opatrný a Anna Kellnerová. Ve dnech 4. – 7. září si na konto připsali nejeden úspěch, včetně 4. místa Opatrného v Grand Prix...
09.09.2014 23:09  |  Rubrika: Sport  |  FANCLUB  |  APLIKACE

V sobotu byl Aleš Opatrný a Curley Sue nejrychlejší, o vítězství je připravila chyba. Ilustrační foto Kateřina Návojová

V hlavní soutěži závodů, nedělní Grand Prix s výškou překážek 145 – 150 centimetrů, nastoupil na start i Aleš Opatrný a Acovaro. V sedle tohoto osmiletého koně jezdec dokončil základní kolo bezchybně a postoupil do rozeskakování. Tam bezchybný výkon zopakoval a v konkurenci především německých dvojic obsadil pěkné čtvrté místo. S parkurem si velmi dobře poradila i juniorka Anna Kellnerová, která s Kashmirem dokončila pouze s jedním shozením

Úspěšná jezdkyně a úřadující mistryně České republiky si na konto připsala i několik bezchybných výkonů. První den zajela bez jediného shození s Carpe Diem af Pan a pomalejší čas je na parkuru 135 cm zařadil na třinácté místo.  Tentýž den se dařilo v rámci EY Cupu s Bacara de la Ferme Blanche a po bezchybném výkonu si jezdkyně zasloužila šesté místo. V nedělním finále v rámci EY Cupu na parkuru 145 cm jednou chybovala a obsadila třináctou příčku

Oba čeští zástupci byli úspěšní v sobotní soutěži s výškou překážek 145 centimetrů. Z více jak 50 dvojic se do rozeskakování probojovala čtrnáctka, mezi nimiž byli právě oba čeští reprezentanti. Aleš Opatrný s Curley Sue 39 dojel v nejlepším čase, avšak s jednou chybou na kontě. Ta znamenala konečné páté místo. Jen o dvě příčky níže skončila Anna Kellnerová s Kashmirem, taktéž po jedné chybě