Úspěchy české pětice na CSI-W Leszno 2013

Na závody při Světovém poháru CSI***-W Leszno se vydalo pět jezdců hájící české barvy. V nejtěžší úrovni závodili ve dnech 7. – 11. listopadu Jiří Hruška a Aleš Opatrný. Oba jezdci nechyběli v GP, Opatrný pak ani v sobotním Světovém poháru...
10.11.2013 23:11  |  Rubrika: Sport  |   FANCLUB

Foto archiv pořadatele

Ve vrcholné nedělní soutěži Grand Prix s výškou překážek 150 cm se více dařilo Jiřímu Hruškovi. Ten v sedle Arista Z jednou shodil, což stačilo na konečné 16. místo. Z toho devítka jezdců dokončila bez zaváhání. Aleš Opatrný bohužel chyboval dvakrát, což mu v silné konkurenci přisoudilo s Falcem Union 31. příčku.

Aleš Opatrný však bodoval předchozí dny, včetně Světového poháru. Ve čtvrteční Diamond Tour, což byla nejtěžší túra závodů, dokončil s Caramouche bezchybně a dobrý čas jim zajistil 12. pozici. Ještě lépe se jezdec umístil v páteční Gold Tour s Falcem Union, a to desátý. Dobrý výsledek přinesl i sobotní start, a to v podobě 13. příčky v soutěži Světového poháru. Tam startoval s Caramouche a dokončil s jednou chybou. To byla vůbec nejvyšší soutěž, při níž byl parkur postaven na výšce 160 cm, a Aleš Opatrný byl jediný Čech na startu.

Stejně jako Aleš Opatrný, tak i Jiří Hruška dokončil s Aristem Z čtvrteční Diamond Tour (145 cm) bezchybně. Vzhledem k pomalejšímu času to stačilo na 19. místo. Nejvíce se této české dvojici i přes jednu vydařila nedělní Grand Prix.

Pro nejlepší české umístění si dojel Josef Kincl s klisnou Laura 12, s níž skončil v páteční Bronze Tour druhý. S sebou si dále přivezl Cascara, s kterým závodil v Diamond a Gold Tour. Dále se na závodech představily za Českou republiku ještě mladší jezdkyně Barbora Tomanová a Francesca Kolowrat-Krakowská

Byly to skvělé závody, kde startovalo mnoho hodně kvalitních jezdců. Takže byla velká konkurence a obtížné parkury. Oba moji koně (Cojack, Sorceress) skákali cele závody moc dobře. Zvlášť v sobotu, kdy šli oba čistě, Sorča obě fáze Gold tour a Cojack Silver Tour. V neděli se už na Sorče trosku projevila únava a šla Finále Gold Tour za 8 trestných bodů,“ zhodnotila Barbora Tomanová

„Musím přiznat, že tyhle závody byly super. Takhle těžké parkury jsem ještě nikdy nešla – hlavně při Silver Tour. Ale kobylky to zvládly skvěle. Nejvíce si cením právě úspěchu v Silver Tour s Vorietou, tam byla vážně výborná,“ zhodnotila nadšená Francesca Kolowrat-Krakowská. Ta sice na této úrovni na přední příčky nedosáhla, v Bronze Tour (120 - 125 cm) však skončila v sobotu šestá a v nedělním finále desátá. V obou případech sedlala klisnu Zuliantha Fortuna.