ŽIVĚ: 10.8. skoky, 13.-14.8. drezura, výstava, dostihy, pólo, klusáci
reklama 11B

reklama

I. kvalifikace bude s obhájcem vítězství na startu

 23.05.2017 19:35 | AUTOR

Systém kvalifikačních dostihů startuje v sobotu odpoledne na pardubickém závodišti pěkně zostra. Startovní listina Velké ceny města Pardubic čítá šestnáct jmen a polovinu z nich jsme viděli loni v říjnu ve Velké pardubické…

reklama 12C

Na startovní listině Velké ceny Pardubic nechybí ani vítěz 126. ročníku Velké pardubické s Českou pojišťovnou, desetiletý tmavý hnědák Charme Look.

V sedle reprezentanta stáje Orling bude opět žokej Jan Faltejsek, neboť jeho stálá jezdkyně Barbora Málková je opět zraněná a několik týdnů bude mimo aktivní dostihové dění. Proto trenérka Martina Růžičková opět zavolala Faltejskovi. Právě Charme Look bude favoritem 5800 metrů dlouhého dostihu, protože vyhrál loni třetí kvalifikaci a potom o deset délek i samotnou Velkou pardubickou. Navíc zkušenosti Jana Faltejska jsou k nezaplacení, díky působení v Anglii a Francii patří k nejlepším tuzemským překážkovým jezdcům současnosti.

Tradičně velmi dobré výkony podává ryzák Zarif. V roce 2015 finišoval ve Velké na druhém místě a loni skončil třetí, navíc v sedle bude mít stálého jezdce Josefa Bartoše. Spolu už kvalifikaci dokázali vyhrát a jsou sehranou dvojicí. Čtvrté místo bral Puntarenas, navíc v jeho sedle bude „holčákovská“ jezdecká jednička Lukáš Matuský. Nechybí ani pátý a šestý v cíli Velké pardubické, bělouš Ter Mill a poctivý Hegnus. Loni byl na startu také Reaper, ale ten se do cíle nedostal, letos už startoval ve Štrasburku, kde zvládl kros na 5200 metrů, a má tak pro start ve Velké pardubické splněno.

Početnou skupinu fanoušků má vždy na své straně Nikas, který letos před sezónou vyměnil tréninkovou centrálu Stanislava Popelky a přesunul se k Čestmíru Olehlovi. Jeho dřívější opatrovatel vždy tvrdil, že jeho optimální forma přichází až s padajícím listím, tak uvidíme, jak na tom bude po změně povětří.

Z osmičky, které loni na startu Velké nebyla, stojí za pozornost především obhájce vítězství v první kvalifikaci Kasim a Modena, ta již Velkou absolvovala v minulosti.

Nadějné mládí představuje No Time To Lose, vítěz loňské Ceny Vltavy v den Velké pardubické. Třetím vyslancem z tréninku Josefa Váni bude Rabbit Hawk Wing, v jehož sedle měl být loni sám trenér, ale potom nebyl s jeho výkonností spokojen a do vrcholu sezóny ho neposlal. Tentokrát bude v sedle Rabbit Hawk Winga žokej Jiří Kousek.

Do poslední chvíle to vypadalo, že by na startu mohl být i francouzský host, ale nakonec konkurenci zpoza hranic představuje slovenský Vive Paolo, ale jeho výsledky zatím nejsou moc přesvědčivé. Zahraniční stopou bude také švédský jezdec Niklas Lovén, který už má s Pardubicemi své zkušenosti a loni vyhrál Cenu Labe s Delight My Fire.

Trojice Sixtyseven, Eldorado a Mauglí nepatří k favoritům, ale někdy se i koně vysokými kurzy dokáží prosadit. Příkladů z minulosti je víc než dost.

Také druhý den letošní sezóny v Pardubicích startuje ve 13 hodin, nabídne celkem osm dostihů, ve kterých se představí celkem 91 koní, ale jejich počet se může změnit při předstartovních škrtech.

Zdroj: Dostihový spolek - www.pardubice-racecourse.czreklama 13D
Diskuze

Přidávat příspěvky mohou pouze registrovaní uživatelé.

NEPŘEHLÉDNĚTE

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace