Pokorný skončil na CIC Hambach s Boline sedmý

Ve dnech 15. – 17. srpna se Robert Pokorný společně s Adélou Svobodovou a Miroslavem Trundou účastnili mezinárodních závodů všestrannosti CIC2* v německém Hambachu. Při premiéře klisny Boline na této úrovni ji dovedl Pokorný do cíle na sedmé pozici…
18.08.2014 21:26  |  Rubrika: Sport  |   FANCLUB

Robert Pokorný a Boline si dojeli pro sedmé místo. Foto archiv jezdce

FOTOGALERIE

Výborný výsledek tak zaznamenal Robert Pokorný, který ze dvou startů skončil lépe s Boline. Klisna si při svém prvním startu v této úrovni vedla velmi dobře ve všech třech částech a od první příčky je dělilo necelých sedm bodů. Drezurní úlohu zajela dvojice s výsledkem 52,30 trestných bodů. To stačilo na průběžné devatenácté místo. Stejné dílčí umístění si Robert Pokorný s Boline zajistili i v terénní jízdě, kterou dokončili pouze s překročením času v podobě 0,40 trestných bodů. Jedna chyba na parkuru znamenala konečný výsledek 56,70 trestných bodů a již zmíněné pěkné sedmé místo

Jezdec sedlal ve stejné obtížnosti ještě koně Rodeo Au Heup, 20 trestných bodů v krosu je však připravilo o umístění mezi nejlepšími. Stejný osud potkal Adélu Svobodovu s Mr. Míša SL, což nevylepšilo ani pouze jedno shození na parkuru. S druhým koněm Urleven Barnaul SL se jezdkyni příliš nevydařila drezurní zkouška, po krosu bez zaváhání přišly ještě tři chyby na parkuru. „Závody byly příjemné, pořadatelé se vzorně starali o povrch, i když místy byl kvůli přeháňkám hlubší. Terén byl hodně kopcovitý, což koním bralo sílu a možná proto bylo dost problémů i přesto, že kros nebyl nejobtížnější,“ zhodnotila Adéla Svobodová

Soutěž ovládl za Německo startující Andreas Dibowski. První skončil s Chardonnay de L´Ocean a druhé místo získal s FRH Butts Avedon

Jediný Miroslav Trunda a Jessie James hájily české barvy na úrovni CIC1*. Po dobré drezuře s hodnocením 56,80 trestných bodů jezdec klesl níže po terénní jízdě s 20 trestnými body za kruh. Nakonec skončil na 35. příčce výsledkové listiny