Pátek zahájil CDI-W v Brně na Panské líše

Během pátečního dne 17. června se uskutečnily první čtyři soutěže při mezinárodních drezurních závodech CDI-W v Brně na Panské líše. Z prvních vítězství se radovali zástupci Maďarska a Lucemburska…
17.06.2016 21:10  |  Rubrika: Sport  |   FANCLUB

Foto Stanislav Pitela

nejtěžších dvou soutěžích se dobře předvedl Sascha Schulz z Lucemburska, který je aktuálně na 185. místě světového žebříčku. V kvalifikační soutěži do Grand Prix, kterou byla úloha Grand Prix, se nejlépe představilkoněm Wito Corleone 2, když získali 69,780 % a s náskokem více jak 2 % si dojeli pro první pozici. Za nimi se na další místa dostali brazilští zástupcidruhý nejlepší výkon podali Pedro Tavares de Almeidakoněm Xaparro do Vouga (67,760 %) a elitní trio uzavřela dvojice Luia Tavares de Almeida a Vendaval 4 (67,180 %).

soutěži St. Georges se Sascha Schulz dostalkoněm Sacre Coeuer na hodnocení nad 70 % a podruhé ten den zaslouženě zvítězil.  Druhé místo získala maďarská dvojice Robert Ács a Sol de Espana Old (69,210 %) před Ulrike PrunthallerBartlgut´s Quebec (68,605 %) z Rakouska. Zde se dostala do elitní desítky i česká reprezentantka, a to Hana Vašáryová. S Rock For Hit získala za 66,131 % osmé místo.

Mezi juniory se dařilo maďarskému zástupci Berill Szoke Toth, když získal první (Donna Romma) i druhé (Donnington Park) místo. Dále se na třetí pozici probojovala Lea Jakubíková s koněm Da Felice reprezentující Slovensko (68,558 %) a čtvrtá příčka připadla nejlepší české jezdkyni Alexandře Hanáčkové s Well Done (66,892 %). I mezi pony se dařilo Maďarsku, a to díky dvojici Panka Nagy a Molenhorn´s Rico. Ti si odvezli 68,7148 %.

Kompletní výsledky naleznete v záznamu závodů, viz odkaz níže.