Na slovíčko s mistrem ČR 2017 Michalem Kořínkem

V rámci naší pravidelné rubriky „na slovíčko s mistrem ČR…“ se nyní podíváme do disciplíny spřežení, a to konkrétně na vítěze dvojspřeží pony, kterým se stal v roce 2017 Michal Kořínek. Zeptali jsme se ho, jak hodnotí uplynulou sezonu a co plánuje.
17.01.2018 20:00  |  Rubrika: Sport  |   FANCLUB

Jak vzpomínáte na uplynulou sezonu?

Byla to sezóna, ve které se nám občas dařilo a občas ne. Dobré je to, že když se nedařilo mě, tak se zase dařilo mému otci Milanu Kořínkovi.

Co bylo pro vás největším úspěchem?

Největším úspěchem byla určitě výhra na mistrovství České republiky a dále 7. místo na CAI v Rakouském Altenfeldenu.

Byla uplynulá sezona v něčem výjimečná/jiná, než ty předešlé?

Byla výjimečná v tom, že jsem startoval s jedním novým mladým koněm a ten kůň se prokázal ve velice dobrém světle. A dále byla výjimečná v tom, že jsme se konečně zúčastnili závodů v zahraničí.

S jakými plány jste šli do sezony 2017?

Plánů bylo několik.  První plán byl dojed CAI 2* Kladruby nad Labem, což se povedlo. Druhý plán byl obhájit titul mistra opratí, což se bohužel nepovedlo, ale aspoň že titul zůstal doma a získal ho můj otec. Třetí plán bylo vyhrát mistrovství České republiky. Po výhře všech disciplín se tento cíl povedlo naplnit na 100%.

Zaměříme se nyní na mistrovství České republiky. Jak na něj vzpomínáte?

Bylo nádherné. Vyhraná drezúra, maraton, a vše završil vyhraný čistý parku.

Co pro vás bylo při této soutěži nejtěžší?

Potlačit své ego a koním to nezkazit.

Kdo/co byl vaším největším soupeřem?

V každé disciplíně to byl někdo jiný. V drezůře to byla Monika Pospíšilová. V maratonu otec Milan Kořínek a v závěrečném parkuru Erik Zuvač a hlavně já a mé nervy.

Jak hodnotíte průběh mistrovství České republiky?

Dostihový spolek na Pardubickém závodišti pořádá vozatajské závody již řadu let a mají s tím velké zkušenosti. Takže vše bylo zorganizováno dokonale. Za to bych jim rád poděkoval a popřál v jejich snažení hodně štěstí. Jen je škoda, že divácká návštěvnost nebyla tak hojná.

Jak jste spokojeni s místem konáním?

Pardubické závodiště je chrám jezdeckého sportu v České repulice a pro mě velice srdeční záležitost. Před 13 lety jsem na tomto místě úspěšně získal jezdeckou licenci. V roce 2014 jsem zde získal svůj první titul mistra České republiky a v roce 2017 znovu.

Jakého koně jste zapřahal? Prozraďte nám něco o něm.

Na mistrovství České republiky jsem dovezl všechny tři své haflingy, aby titul byl jistý.

Nuget ( Oskar)- Je to šestnáctiletý profesor a můj životní kůň. Vše, co umím v zápřeži, jsem se naučil společně s ním v jednospřeží a poté v párech.  Tyto své zkušenosti již teď předává začínajícím vozatajcům.

Britny- Je to náladová desetiletá dámička. Jediná klisna v našem blonďatém stádě.

Sternprince- Mladý šestiletý puberťák. Ve volném čase veliký uličník ale v závodě velký srdcař a charakter.

Řadíte zisk zlaté medaile k jedněm z největších úspěchů?

Je to úspěch v tom, že konečné při nás stálo to sportovní štěstí a nedopadlo to jako v minulých letech, kdy jsme sbírali jen méně cenné kovy a to zlato nám unikalo doslova o míček.

Jaké máte další cíle ve své kariéře?

Mým největším cílem je se dostat na mistrovství světa.

A jaké máte plány do sezony 2018?

Účastnit se mistrovství Evropy Haflingů v Rakouském Stadl Paura a splňovat kvalifikaci na mistrovství světa 2019.

Můžeme se na vás opět těšit na mistrovství České republiky 2018, kde budete obhajovat titul?

Tak určitě.

S jakými koňmi se na vás můžeme těšit. Který je ten „nejlepší“?

Ten nej je stále určitě Nuget(Oskar), ale vzhledem k jeho věku a dlouholeté závodní kariéře ho budu brát do závodů jen občas a jen do drezur a parkurů. Takže pokud se neobjeví žádný jiný nový kůň, tak to bude Britny a Sternprince.

Dá se očekávat, že se představíte i při některých halových akcích?

Jelikož pro kategorii pony párů není vypsaný zimní pohár, co nás velice mrzí, tak se halovek nebudeme účastnit.

Účastníte se soustředění s jinými lektory?

Pro letošní sezonu by našimi trenérem měl být Jiří Nesvačil jr. a Ladislav Jirgala.