Dosáhne Pamino na St. Leger? Sledujte ŽIVĚ na EquiTV 28.11. od 10:00 h
reklama 11B

reklama

Ministr Šmíd podepsal nominaci Kladrub do UNESCO

 28.01.2018 01:30 | AUTOR

ikonka

Nominační dokumentace s názvem Krajina pro chov a výcvik ceremoniálních kočárových koní v Kladrubech nad Labem byla na MK podepsána dnes, 26. ledna 2018. Svůj podpis na Ministerstvu zemědělství k ní připojil ministr Jiří Milek…

reklama 12A
 
Nominační dokumentace byla vypracována týmem odborníků; její obsah byl koncipován s ohledem na požadavky dlouhodobé ochrany kulturních, přírodních a historických hodnot celého území s cílem zachovat toto bohatství pro budoucí generace. V září 2017 využila Česká republika možnosti předložit návrh nominace k tzv. kontrole úplnosti, na jejímž základě byly do konce roku do dokumentace zapracovány připomínky Sekretariátu UNESCO.
 
Podepsané finální znění nominace bude předloženo Centru světového dědictví v Paříži diplomatickou cestou do 1. února 2018. Nominace pak projde komplexním hodnotícím procesem před tím, než ji bude probírat Výbor pro světové dědictví na svém jednání pravděpodobně v roce 2019.
 
„Národní hřebčín Kladruby nad Labem je spojován především s unikátním plemenem starokladrubských koní. Nominace, již dnes podepisujeme, vyzdvihuje také významné krajinotvorné prvky spojené s jeho chovem a architektonickou harmonii celého komplexu hřebčína. Kladrubský areál má potenciál oslovit zájemce o výjimečné krajinné komplexy v mezinárodním měřítku a zápis na Seznam UNESCO je přirozeným vyústěním těchto snah,“ uvedl při podpisu ministr Ilja Šmíd.
 
Simona Cigánková, tisková mluvčí MK
Zdroj: www.mkcr.cz


reklama 13B
Diskuze

Přidávat příspěvky mohou pouze registrovaní uživatelé.

NEPŘEHLÉDNĚTE

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace