ŽIVĚ dostihy, working equitation, klusáci, chladnokrevníci, paravoltiž
reklama 11A

Jezdecký festival bude mít opět originální trofeje

 18.12.2015 08:20 | AUTOR

Přípravy na Jezdecký festival 2016, který se uskuteční ve dnech 16. až 20. března, jsou v plném proudu. Tři měsíce před zahájením akce pořadatelé představili zcela nové originální trofeje, které obdrží vítězové vrcholných soutěží této pětidenní akce…

reklama 12B

 
V rámci Jezdeckého festivalu proběhne celkem 30 oficiálních soutěží pod hlavičkou České jezdecké federace a zmiňované trofeje získají vítězové těch 12 nejdůležitějších. Polovina z nich bude patřit vítězům jednotlivých kategorií Zimního Jezdeckého poháru ve skocích a spřežení. Další pak budou určeny pro vítěze skokové a drezurní Grand Prix, dále soutěže v halové všestrannosti, sobotních skoků Mini-Maxi a v neposlední řadě nejlepším voltižním jezdcům v seniorských kategoriích mužů a žen. 
 
Oproti letům 2015 a 2014 se vzhled trofejí opět trochu změnil, i když hlavní motiv podkovy zůstává. „Nově na trofeji nahradila druhou spojenou podkovu, která měla současně funkci stojanu, kovaná koňská hlava. Ta je dobře viditelná v průzoru přes hlavní podkovu. Na je novinkou špička připomínající střelku koňského kopyta, do níž je vykován ročník 2016,“ popisuje trofej ředitel Jezdeckého festivalu Josef Malinovský.
 
Autorem zmíněných ručně kovaných cen je již třetím rokem Filip Študent, který je členem Živnostenského společenstva podkovářů a pracuje jako podkovář se zaměřením na úpravu bosých kopyt a podkování koní všech kategorií a využití, včetně řešení ortopedických problémů
 
„Tímto bychom chtěli autorovi trofejí Filipovi Študentovi moc poděkovat za to, že pro nás již potřetí připravuje sponzorsky zcela originální jezdecké trofeje, které jsou pro jejich výherce jistě překrásnou památkou na naši akci,“ dodal Josef Malinovský.
 
Více informací o programu Jezdeckého festivalu v Lysé nad Labem najdete na adrese www.jezdeckyfestival.cz


reklama 13A
Diskuze

Přidávat příspěvky mohou pouze registrovaní uživatelé.

NEPŘEHLÉDNĚTE