EquiTV ŽIVĚ: dostihy, chladnokrevníci, paravoltiž, working equitation
reklama 11C

Jan Štětina vítězem noční Velké ceny Ptýrova 2017

 20.08.2017 07:49 | AUTOR

Vrcholem 7. mítinku Českého skokového poháru 2017 byla eLED.cz Velká cena Ptýrova, která se jela v sobotu 19. srpna již tradičně ve večerních hodinách pod světly reflektorů. Do soutěže nastoupilo 25 dvojic a jen 3 z nich v základní části nechybovaly.

reklama 12C

 
Dvě postupující dvojice do finále hlavní soutěže dokonce měly na svém kontě 8 trestných bodů a polovina z TOP10 tak byla zatížena 4 body za jednu chybu. Mezi nimi nechyběl ani Jan Štětina, který jak s Verdim-S, tak s Benitem-S smolně chyboval až na posledním skoku. S Verdim-S do závěrečné části nastupoval hned jako první a napodruhé s ním předvedl precizní jízdu. Těžko by jej v tu chvíli napadlo, že bude jediným, kdo tento zkrácený parkur dokončí bez penalizace. 
 
Chybu v obou dvou parkurech si připsal Aleš Opatrný s Apolem a jak se u něj dalo očekávat, měl ze všech nejrychlejší čas, což mu dávalo šance na umístění mezi dekorovanými. Na stupně vítězů ovšem aspirovali především jezdci s nulou na bodovém kontě při vstupu do finále. Prvním z nich byl Jiří Papoušek s Dukatem VTH, ale po chybách nakonec pokračování vzdal. Obhájce loňského vítězství Marek Klus s Carisonem zaváhal dvakrát a propadl se až na konečné 4. místo. Posledním, kdo mohl strhnout vítězství na svoji stranu, byl Jiří Skřivan na Flying Star 1. I v jeho případě přišla penalizace. Jelikož byla pouze jedna, v cíli měl shodný počet trestných bodů jako Jan Štětina. Čas měl ale o sekundu a půl pomalejší, což jej zařadilo na druhé místo. Aleš Opatrný se nakonec mohl radovat z třetí příčky. Ten měl stejně jako Marek Klus v součtu 8 trestných bodů, čas měl však přesně o sekundu rychlejší. 
 
Dva jezdci postoupili do finále se dvěma koňmi. Druhý svěřenec Jiřího Papouška, Datasys Djumper, inkasoval podobně jako Opatrný v každé části jednu chybu a díky finálovému času 63,06 sekundy se zařadil na pátý řádek výsledkové listiny. Jan Štětina s Benitem-S nasbíral celkem 12 trestných bodů a v kombinaci s časem z druhého parkuru si dojel pro cenu za šesté místo.
 
Kompletní výsledky najdete na www.ceskyskokovypohar.cz


reklama 13D
Diskuze

Přidávat příspěvky mohou pouze registrovaní uživatelé.

NEPŘEHLÉDNĚTE