Hatla zahájil sezonu 2013 v Tweseldown

Český reprezentant Jaroslav Hatla, který dlouhodobě žije a závodí ve Velké Británii, se bude ve dnech 26. – 27. 3. 2013 účastnit CIC2* Somerley Park. Sportovní sezonu však zahájil již v první polovině března národními závody. Přinášíme podrobnosti...
19.03.2013 10:13  |  Rubrika: Sport  |   FANCLUB

Ilustrační foto archiv Jaroslava Hatly

Typicky anglické, takže mlhavé a deštivé počasí panovalo 7. března v Tweseldown, kde soutěžilo více než 200 dvojic v šesti sekcích, převážně v kategorii národních dvou hvězd. Jaroslav Hatla startoval se svými třemi nejzkušenějšími koňmi. Westwinds Diego po drezuře hodnocené 68,18 % a bezchybném parkuru i crossu skončil ve své sekci na 13. místě, Westwinds El Divo po drezurní zkoušce s výsledkem 62,73 %, čistém parkuru i crossu celkově obsadil 22. místo a Second Supreme s drezurou ohodnocenou 61,82 % a perfektním parkuru i crossu vybojoval 4. místo

Následující den v Tweseldown probíhaly soutěže národní jedné hvězdy, do které český tým přihlásil Captaina Hero a Master Bena. Celou noc před závodem i během dne lilo jako z konve. Většina ze startovních dvojic odjela pouze drezurní část a poté se odhlásili, některé dvojice statečně nastoupili do parkuru a odhlásili se až po něm. Jaroslav Hatla se rozhodl po pěkných drezurách hodnocených okolo 65 % zabojovat v souvislém dešti na rozmoklém terénu v parkuru i crossu. Captain Hero však nebyl schopen se soustředit na překážky a za pět shození v parkuru byl podle britských pravidel nepřipuštěn do crossu. Master Ben po perfektním parkuru s jednou lehkou chybou dvakrát odmítl překonat crossovou překážku. Ale i takové dny k všestrannému ježdění patří...

Šestiletý Aughabeg Hero a Jaroslav Hatla ve třetím soutěžním dnu v Tweseldown po drezuře hodnocené 67,5 %, následných dvou chybách na parkuru a s penalizací za čas v crossové části získali 8. místo v sekci BE100 O.

Jak již bylo zmíněno v úvodu, další všestranné starty Jaroslava Hatly a jeho koňských svěřenců působících v Anglii jsou plánovány v Somerley Park od 26. března. Tam by náš reprezentant měl sedlat celkem čtyři koně, jimiž jsou: dvanáctiletý Westwinds Diego, osmiletý Master Ben, sedmiletý Captain Hero a šestiletý Aughabeg Hero. Podrobnosti opět uvedeme na Jezdci.cz!

function closepop(){ $("body").removeClass("hidescrollbar"); $("#popreklamagal").hide(); $("#popreklama").hide(); }