Emma ve Valkenswaardu podruhé vítězkou CSIYH

Emma Augier de Moussac zakončila úspěšně ve středu 18. května svou účast na závodech CSI v nizozemském Valkenswaardu. Po celou dobu závodů se jí dařilo zejména s Brightonem Bay, s kterým dvakrát vyhrála Youngster Tour. Pro více informací čtěte dále.
18.05.2016 20:26  |  Rubrika: Sport  |   FANCLUB

Emma de Moussac vyhrála s Brightonem Bay dvakrát Youngster Tour ve Valkenswaardu. Ilustrační foto: archiv jezdkyně

Parkurové závody ve Valkenswaardu, kde se sjela obrovská konkurence, začaly v pondělí 16. května. Jak jsme vás informovali, Emma de Moussac v sedle šestiletého Brightona Bay vyhrála soutěž CSIYH určenou právě pro mladé koně

Ve vítězném tažení Youngster Tour pokračovala i v druhý den závodů. Znovu s Brightonem Bay vyhrála i druhou soutěž túry. Tou byl klasický parkur na čas s překážkami do 130 cm. Kurz překonala bez chyb v čase 67,97 sekund. Za sebou nechala mimo jiné Bena Mahera či Denise Lynche. Navíc nechybovala ani s druhým koněm, kterého v této soutěži prezentovala Miss Pepper Potts. V úterní Big Tour s překážkami do 145 cm startovala s Kanonjou a dvakrát chybovala.

S Kanonjou pak nastoupila také do Grand Prix, která se jela ve středu 18. května. Velkou cenu do 145 cm vyhrála Jessica Springsteen (USA) na Tiger Lily, druhý dojel Ital Alberto Zorzi s Fair Light van T Heike a třetí skončil Belgičan Nicola Philippaerts s Harley v Bisschop