Edwina Tops-Alexander podruhé šampionkou GCT

V Abu Dhabi vyvrcholila v sobotu 24. listopadu Global Champions Tour 2012. Její vítězkou se podruhé v řadě stala Edwina Tops-Alexander. O vítězství svedla napínavý boj s Rolfem-Göran Gengtssonem, přičemž ani jeden z nich v posledním kole nebodoval…
24.11.2012 20:50  |  Rubrika: Sport  |  FANCLUB  |  APLIKACE

Edwina Tops-Alexander se stala podruhé vítězkou Global Champions Tour. Foto Sportfot/GCT

Do rozeskakování Grand Prix Abu Dhabi 2012 (CSI5*) s výškou překážek 160 centimetrů postoupili Katharina Offel s koněm Fidji Island z Ukrajiny a Holanďan Gerco Schröder v sedle Eurocommerce London. Z nejvyšší příčky se nakonec radovala ukrajinská reprezentantka

Největší pozornost ovšem byla směřována na zmíněné lídry seriálu, kteří do posledního kola vstupovali se stejným počtem bodů. Edwina Tops-Alexander s Cevo Itot du Château chybovala v prvním kole na skoku číslo jedenáct. Rolf-Göran Gengtsson s Casall La Silla ovšem zaváhal na stejném skoku a o vítězství tak bylo jasno. Edwina Tops-Alexander totiž na začátku sezony vyhrála první kolo pořádané v Doha Qatar. Získala tak 40 bodů za vítězství, kterého její protivník v průběhu celé letošní sezony nedosáhl, byť byl často velmi blízko. Při stejném počtu bodů po všech kvalifikacích při jeho smůle o pořadí rozhodla právě výhoda jednoho prvenství.

Edwina Tops-Alexander, sponzorovaná luxusním módním domem Gucci, je také od chvíle, kdy GCT v roce 2006 začala, prvním jezdcem, který získal cenu v hodnotě přesahující 2 miliony eur

Výsledky Grand Prix najdete POD TÍMTO ODKAZEM. Konečný žebříček je k nahlédnutí ZDE