Druhé kolo skokového ZJP ČJF se jelo v Hradištku

Hala v Hradištku u Sadské zažila druhé závody Zimního Jezdeckého poháru ČJF v parkurovém skákání. Ty se konaly 18. února, a kamery EquiTV u toho nemohly chybět. Kdo získal nejvíce bodů do pohárového žebříčku, se dozvíte v souhrnné reportáži.
23.02.2017 10:16  |  Rubrika: Sport  |   FANCLUB

REPORTÁŽ Z HRADIŠTKA ZE ZJP SLEDUJTE ZDE

V sobotu 18. února se v Hradištku u Sadské konal druhý závod Zimního jezdeckého poháru České jezdecké federace v parkurovém skákání. Rozpis nabídl celkem sedm soutěží, při kterých se uskutečnilo více než 160 startů. Nás samozřejmě zajímal nejvíce průběh dvou seriálových túr

Malá túra byla vypsaná na překážkách do 115 centimetrů s návazným rozeskakováním. Jedno z bezchybných základních kol předvedl dvojnásobný vítěz Českého skokového poháru Rudolf Doležal v sedle Akiry. Jenže v rozhodující části se mu nedařilo a dokončil na jednadvacátém místě. Pro vítěznou dvojici z prvního kola letošní malé túry Andreu Halíkovou s klisnou Wyoming tentokrát neprobíhalo vše podle představ. První místo po dvou týdnech nezopakovala a s jedním shozením v rozeskakování dojela dvanáctá.

Jezdců, kterým se podařilo překonat obě části parkuru bez zaváhání, bylo hned jedenáct, a tak o jejich pořadí rozhodoval čas dosažený v rozeskakování. Tereza Mücková s Fortunou projela s čistým kontem cílem v čase 26,34 sekundy, díky kterému získala v Hradištku třetí příčku. O více než sekundu a půl rychlejší byla Veronika Špačková s Vilerií, což vyneslo konečné druhé místo. Ve skvělé formě se při druhém pohárovém mítinku představila Denisa Vegrichtová. V malé túře získala nejvyšší bodový příděl, když předvedla s Garfieldem bezchybný výkon a rozeskakování zvládla v bezkonkurenčním čase 23,20 sekundy.

Ve vedení bodování malé túry je Tereza Mücková s 37 body. Andrea Halíková na druhé příčce na ztrácí 8 bodů. Třetí místo si drží Petr Vančura s 25 body. Sportovním vrcholem dne byla soutěž S* s překážkami do 125 centimetrů započítávaná do velké túry Zimního Jezdeckého poháru ČJF. V se představilo jednadvacet dvojic, a devět nejlepších z nich pokračovalo do finále. Prvním, kdo vstupoval do kolbiště ke své finálové jízdě, byl Jan Štětina. Ten se do finále dostal hned se dvěma koňmi. Nejprve okusil parkur se Zentem-S a stejně jako základní jízdu, i tu rozhodující zvládl bez zaváhání. Dosažený čas 51,63 sekundy mu vynesl konečnou třetí příčku

Denisa Vegrichtová postoupila do druhé části soutěže také se dvěma svěřenci. Nejprve absolvovala finále v sedle Artuše. Cílem projela bez trestných bodů s časem o 6 sekund kratším než předchozí dvojice, a ujala se tak vedení. Martin Šoupal s Feminou její pozici neohrozil. Ve finále totiž jednou chyboval, a spokojit se musel s konečným sedmým místem. Dalším, kdo mohl sesadit vedoucí jezdkyni, byl Miloslav Příhoda s klisnou Clear Jolie. Dvojice, které se v Hradištku tradičně daří, i tentokrát předvedla čistý výkon, čas ovšem stačil na druhou příčku.

Jako pátá okusila finálový parkur Kateřina Zigová s klisnou Argentinou. Dopustila se však jedné chyby, a to v silné konkurenci znamenaloosmé místo konečného pořadí. Skvěle rozjeté finále měla Andrea Halíková s koněm Goodwins 007. Zvolila velice svižné tempo a až do samého závěru parkuru jela čistě, takže pozice vedoucí Denisy Vegrichtové se zdála být ohrožena. Jenže přišla smolná chyba na posledním skoku a dvojice si v nejlepším čase, ale se 4 trestnými body dojela jen pro šestou příčku

To Andrea Nahodilová na Avalanche N zajela finálovou část bez shození, dosažený čas však na stupně vítězů nestačil. Bylo z toho nakonec páté místo. Jan Štětina napodruhé okusil finále velké túry v sedle Riverdiho-S. Jízda se mu však nevydařila a se 14 trestnými body dokončil devátý

V samém závěru přicházela do haly opět Denisa Vegrichtová, aby absolvovala rozhodující část závodu s klisnou Phoebe. Vzhledem k tomu, že už si mohla být jistá vítězstvím, zvolila v tomto případě rozvážnější tempo. Parkur dokončila opět bez chyb a v čase, který stačil na čtvrté místo. Z Hradištka si tak Denisa Vegrichtová odvážela plný počet bodů za vítězství v malé i velké túře

Vedení v žebříčku velké túry se po druhém kole s 38 body ujal Miloslav Příhoda. O 3 body za ním je na druhé příčce Andrea Halíková, třetí je Kateřina Zigová.

Nezkrácený video záznam obou dvou seriálových soutěží najdete na našich stránkách www.equitv.cz.