Domáci jazdci pri GP Bratislava mimoriadne úspešní

V týchto dňoch sa koná jubilejný 50. ročník medzinárodných parkúrových pretekov Grand Prix Bratislava, pri ktorých nechýba ani početný zástup slovenských jazdcov. Naviac sa im zatiaľ darí viac než výborne. Prinášame podrobnosti...
25.07.2015 22:16  |  Rubrika:   |   FANCLUB

Bronislav Chudyba a Angelotti, víťazi štvrtkovej Big Tour. Foto Lucia Grancová

V úvodný deň sa naši reprezentanti predstavili na všetkých dekoráciách. V SmallTour(130/135 cm) obsadili druhú a tretiu priečku Peter Mackovjak a Robert Pál. V ďalších súťažiach sme sa potom dvakrát radovali zo slovenského víťazstva. V MiddleTour(135/140 cm) sa o hymnu postaral Peter Mackovjak v sedle Linet. V najvyššej súťaži toho dňa, Big Tour vysokej 150 cm, nenašli premožiteľa Bronislav Chudyba spolu s Angelotti.

V piatok sa pokračovalo ďalším kolom malej túry (135 cm), kde sme sa mohli tešiť z piateho miesta opäť zásluhou Petra Mackovjaka. Hlavným vrcholom však bol poobedný pohár národov, pri ktorom sa predstavilo celkovo 13 družstiev a tím Slovenska v zložení Igor Šulek, Radovan Šillo, Bronislav Chudyba a Patrik Majher obsadil 7. priečku

V sobotu vyvrcholilo finále SmallTour (140 cm), kde Tomáš Kuchár spolu s Hellas van het Keizershof po bezchybnom základnom kole aj rozoskakovaní vybojovali 3. miesto. V Big Tour (150 cm) si najlepšie počínal Radovan Šillo na koni Oscar des Fontaines, ktorému jeho výkon stačil na 7. miesto. Vrcholom dňa bolo divácky veľmi obľúbené bariérové skákanie, kde víťazstvo opäť zostalo doma. Postarali sa o to Igor Šulek a Gitan, ktorí spolu s ruskou dvojicou VladimirBeletskiy a Griffone ako jediní prekonali výšku 185 cm a umiestnili sa tak na delenom prvom mieste.

Dianie v Bratislave bude pokračovať v nedeľu, môžeme sa tešiť na finále strednej túry (145 cm) a najmä na hlavnú súťaž dňa, Mercedes Grand Prix Bratislava – FEI World Cup.