Christian Ahlmann dál pokračuje na vítězné vlně

Poté, co na konci sezony vyhrál Němec Ahlmann skokový Světový pohár ve Stuttgartu, Madridu a Mechelenu, a první neděli roku 2016 zvítězil v Grand Prix v Basileji, prokazuje i v Lipsku skvělou formu. V sobotu 16. 1. vyhrál „Championat von Leipzig“.
17.01.2016 07:35  |  Rubrika: Sport  |   FANCLUB

Ahlmann vyhrál v roce 2015 Grand Prix při SP ve StuttgartuMadridu a Mechelenu. Foto z Madridu s Taloubetem Z. FEI / Hervé Bonnaud

Jedním z vrcholů celých závodů CSI5*-W v Lipsku, které se konají od 14. do 17. ledna, byla sobotní klasická soutěž s rozeskakováním „Championat von Leipzig“.

Výbornou formu si drží domácí jezdec Christian Ahlmann, který momentálně vede celé bodování Světového poháru v západoevropské lize. Překážky s výškou do 150 cm v základním kurzu dokázal jako jeden z deseti jezdců překonat s hřebcem Cornadem II bez chyb a postoupil do rozeskakování. V něm v čase 40,07 sekund porazil krajana Felixe Hassmanna na Horse Gym´s Balance. Hassmann byl o 30 setin pomalejší

Třetí dojel Jan Gert Bruggink na Vampire, který dokončil rozeskakování čistě v čase 41,22. V této soutěži sedlala Zuzana Zelinková Caleriho II a s 13 body obsadila 46. příčku.

V neděli 17. ledna čeká jezdce, kteří jsou přihlášeni do CSI5* jediná soutěž, a to Grand Prix, jež odstartuje v 15.55 hodin.