CCI v Burghley zcela ovládli domácí reprezentanti

V britském Burghley se během prvního zářijového víkendu uzavřela série nejobtížnějších závodů ve všestrannosti CCI4* FEI Classics 2016/2017. Poslední kolo ovládli domácí jezdci, kteří obsadili první čtyři příčky. Vítězem se stal Oliver Townend.
03.09.2017 17:08  |  Rubrika: Sport  |   FANCLUB

Oliver Townend se po crossu dostal do vedení, které udržel do konce závodů. Foto: FEI / Libby Law

Burghley je poslední zastávkou seriálu FEI Classics. V letošním roce připadl termín na 31. srpna až 3. září. Konečné výsledky nejvíce ovlivnil sobotní cross. Po drezurách vedla dvojice Mark Todd (NZL) a Leonidas, ovšem ta terénní jízdu nedokončila, stejně jako jeden z horkých favoritů Michael Jung (GER) s La Biosthetique Sam.

Tím se otevřely dveře dalším skvělým jezdcům. Ti domácí se předvedli v nejlepší formě. Vítězem se stal Oliver Townend v sedle koně Ballaghmor Class, který tak udržel vedení, jehož se ujal v sobotním crossu. Druhé místo brala Piggy French na Vanir Kamira a třetí dojela Gemma Tattersall s Arctic Soul. Také čtvrtou příčku obsadila britská dvojice, a to Tom McEwen a Toledo de Kerser.