ŽIVĚ na EquiTV: 26. 5. od 07:45 hod.: skoky ESC Olomouc
reklama 11B

reklama

22 účastníků Velké pardubické bez Jana Kratochvíla

 05.10.2018 17:31 | AUTOR

ikonka

Vrchol tuzemské překážkové sezony – Velká pardubická s Českou pojišťovnou – se blíží. V pátek krátce po poledni byla vylosována startovní čísla pro 22 účastníků, kteří by se měli představit v neděli 14. října v Pardubicích…

reklama 12B

 
V letošním roce bude zahraniční účast představovat slovenský Vajgaros, 21 koní je připravováno v České republice.
 

Velká pardubická bez Jana Kratochvíla, ale s 22 startujícími 

Již před tiskovou konferencí bylo jasné, že se letošní Velká pardubická odehraje bez jezdeckého obhájce vítězství Jana Kratochvíla. „Do deseti hodin jsem věřil, že budu moci startovat, ale po dnešní kontrole u lékaře to možné není,“ sdělil smutně Jan Kratochvíl. No Time To Lose vyběhne do letošního ročníku se startovním číslem 19 a v sedle bude Josef Váňa mladší.
 
Jako prvního z dvaadvaceti letošních účastníků František Vítek vylosoval Zarifa, v jehož sedle bude italský jezdec Raffaele Romano. Los jim přisoudil číslo 3. Žokej Josef Bartoš, jehož byli diváci zvyklí vídat právě v sedle Zarifa, do letošní Velké pardubické odstartuje s Vicodym. Právě Josef Bartoš byl jedním ze dvou jezdců, kteří se losování účastnili osobně. Tím druhým byl loňský vítěz Velké pardubické Jan Kratochvíl, který svého parťáka No Time To Lose přenechává žokeji Josefu Váňovi ml. Zranění, které si přivodil při zářijovém mítinku v Pardubicích, mu nedovoluje vítězství obhajovat. „Lékaři a spousta dalších lidí dělali všechno proto, abych se vrátil. Ještě dnes dopoledne jsou doufal, že se to povede. Kontrolní rentgeny ale ukázaly, že to bude jinak. Ruka je stále v útlumu a start by v takovém stavu byl nebezpečný pro mého koně, pro mě i pro ostatní jezdce,“ přiznal Jan Kratochvíl. No Time To Lose, na kterého letos padlo startovní číslo 19, tak bude sledovat z tribuny. S jedničkou poběží outsider dostihu Mileryt, dvaadvacítku naopak ponese Universe of Gracie. „Šťastná třináctka“ připadla jednomu ze tří už třináctiletých koní Kasimovi.
 
Josef Bartoš i Jan Kratochvíl prozradili i své tipy na koně na prvních třech místech. Shodli se na svěřencích Josefa Váni No Time To Lose a Ange Guardian, v posledním jméně se ale liší. Janu Kratochvílovi se líbí výkony koně Tzigane du Berlais, Josef Bartoš by rád do třetího místa viděl „svého“ Vicodyho. „Mívá formu až na konci sezony. Letos jsem si osahal víc než před loňskou Cenou Labe a myslím, že by na tabuli mohl být,“ řekl dvojnásobný vítěz Velké pardubické. 
 
Dostihový mítink se 128. Velkou pardubickou s Českou pojišťovnou se koná v neděli 14. října 2018. Slavnostní zahajovací ceremoniál se uskuteční v 11 hod., o 30 minut později se poběží první z dostihů. Legendární Velká pardubická odstartuje v 16:40 hod.
 

Startovní listina 128. Velké pardubické s Českou pojišťovnou

1 Mileryt (Ján Mach, 500:1), 2 Nikas (Andrew Glassonbury, 100:1), 3 Zarif (Rafael Romano, 22:1), 4 Hegnus (Marek Stromský, 11:1), 5 Theophilos (Patrick Boekhout, 22:1), 6 Bridgeur (Jaroslav Myška, 45:1), 7 Vajgaros (Leighton Aspell, 120:1), 8 Ter Mill (Jan Odložil, 55:1), 9 Tzigane du Berlais (Jan Faltejsek, 5,5:1), 10 Templář (Thomas Boyer, 70:1), 11 Stretton (Thomas Garner, 60:1), 12 Vicody (Josef Bartoš, 13:1), 13 Kasim (Martin Liška, 85:1), 14 Vandual (Lukáš Matuský, 70:1), 15 Ribelino (James Best, 85:1), 16 Sztorm (Marcel Novák, 11:1), 17 Ange Guardian (Jiří Kousek, 6,5:1), 18 Delight My Fire (Niklas Lovén, 25:1), 19 No Time To Lose (Josef Váňa ml., 2,25:1), 20 Artistmontot (Ondřej Velek, 150:1), 21 Pareto (Sertaš Ferhanov, 45:1), 22 Universe of Gracie (Lukáš Sloup, 100:1)
 
Počasí následujících dní má být teplé, přes den mají teploty překročit dvacet stupňů, ale dráha v Pardubicích by měla být velmi dobře připravena. „Děláme všechno proto, aby dráha byla ideálně připravena,“ sdělil ředitel Dostihového spolku Martin Korba a zkušený žokej Josef Bartoš doplnil. „Přes nos už nejsou teploty tak vysoké, a tak dráha by měla být ideálně připravena, aby se nikdo nemohl vymlouvat, že bude tvrdá nebo měkká.“
 
V závěru proběhl křest knihy Petra Feldsteina Dávat koním křídla aneb Splněné a nesplněné sny Václava Chaloupky. Knihu pokřtil i poslední vítěz Velké pardubické Jan Kratochvíl.
 
Průběh tiskové konference vysílala ŽIVĚ internetová televize EquiTV.cz. Na záznam přenosu se můžete podívat POD TÍMTO ODKAZEM:
 

 
(bda)
Zdroj: www.dostihy.cz a tisková zpráva DS Pardubice


reklama 13B
Diskuze

Přidávat příspěvky mohou pouze registrovaní uživatelé.

 

• 25. 5. od 08:45 hod.: skoky ESC Olomouc

• 26. 5. od 07:45 hod.: skoky ESC Olomouc

• 30. 5. od 13:30 hod.: dostihy Karlovy Vary

• 31. 5. od 07:45 hod.: drezura ESC Olomouc

• 3. 6. (čas bude upřesněn): Základní zkoušky výkonnosti hřebců ČT ZH Tlumačov

• 6. 6. (čas bude upřesněn): dostihy Chuchle Arena Praha

• 6. 6. (čas bude upřesněn): skoky ZH Tlumačov

• 7. 6. (čas bude upřesněn): klusáci Chuchle Arena Praha

• 7. 6. (čas bude upřesněn): skoky ČSP Suchá u Litomyšle

• 12. 6. (čas bude upřesněn): dostihy Most

• 13. 6. (čas bude upřesněn): skoky Chuchle Arena Praha

• 14. 6. (čas bude upřesněn): skoky ČSP Zduchovice

• 20. 6. (čas bude upřesněn): klusáci Chuchle Arena Praha

• 21. 6. (čas bude upřesněn): dostihy Chuchle Arena Praha

• 21. 6. (čas bude upřesněn): skoky ČSP Ostrava

 

• Nalaďte si jezdecké rádio! Podcasty EquiTV poslouchejte na www.equiradio.cz

 

NEPŘEHLÉDNĚTE

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace