reklama 11D

K Vánocům poníka, nebo počítač? U nás má Ježíšek rozum, říká Radek Nesvačil

ikonka

Hostem prvního dílu série podcastů Mistrovské Vánoce je úspěšný vozataj Radek Nesvačil. V rozhovoru přiznal, že v jeho rodině se Ježíšek řídí rozumem: „Dává věci, které mají smysl a občas do toho vloží něco pro radost.“ A jak hodnotí letošní sezonu?
17.12.2024 09:00  |  Autor: Josef Malinovský  |  Foto: Jana Nesvačilová  | 
PODCAST
| FANCLUB  |  APLIKACE  |  Komentáře
reklama 12C
 
Vozatajská sezona 2024 byla pro Radka Nesvačila mimořádně úspěšná, což ostatně potvrdil ve vánočním rozhovoru pro EquiRadio.
 
„Letos se nám velice dařilo a jsme za to šťastní. Koně musí dozrát a celý tým fungovat. Dali jsme tomu čas. Už vloni se nám jevilo, že to je tak, jak to má být. Letos se to zlepšovalo závod od závodu. Zjistili jsme, že naše cesta je správná a díky tomu se dostavila spousta úspěchů,“ konstatoval Radek Nesvačil, který již přes dva roky spolupracuje s Boydem Exellem, o němž také byla řeč.
 
S letošním mistrem České republiky v kategorii čtyřspřeží jsme hovořili nejen o průběhu národního šampionátu, ale také o úspěchu při mistrovství světa. Vynechat jsme nemohli ani organizaci Světového poháru v Písečném nad Dyjí. 
 
Samostatnou kapitolou jsou Vánoce a oslavy příchodu nového roku. Rodina Nesvačilových je hodně rozvětvená, ale také rozmístěná po celé republice, a tak není snadné, aby se všichni sešli najednou. Ale právě během vánočních svátků se o to všichni snaží. Na vánoční zvyky si až tak moc Radek Nesvačil nepotrpí. „U nás musí být na Vánoce vždy kapr, jiné zvyky moc nemáme. Ráno jdeme ke koním, něco pojezdíme, něco zapřaháme. Půst zkouším dodržovat, ale málokdy se mi to povede. Teď se o to snažíme, abychom viděli zlaté prasátko, hlavně kvůli dětem,“ zmiňuje.
 
A co přinese Ježíšek pod stromeček? Mezi přáníčky nechybí telefony, tablety, počítače, ale také vybavení na fotbal, kterému se synové Radka věnují. „Starší syn má dilema, zda pořídit poníka, nebo počítač. Ale u nás má Ježíšek rozum a dává věci, které mají smysl a občas do toho vloží něco pro radost,“ konstatoval.
 
Poslechněte si celý rozhovor v audio verzi a těšte se na celou řadu dalších dílů, do nichž jsme si pozvali mistry České republiky ve všech disciplínách pod hlavičkou ČJF.
 

reklama 13C

NEJNOVĚJŠÍ
NEPŘEHLÉDNĚTE