reklama 11A


Zimní královnou je Fraga. Klisna stáje Leram si poradila s favoritkou

 22.09.2019 20:00 | AUTOR: Martin Cáp

ikonka

Dostihovou sezonu na závodišti v Karlových Varech v neděli tradičně zakončil vrcholný dostih dvouletých klisen. Novou zimní královnou se stala podruhé startující Fraga ze stáje Leram, žokej Jan Verner slavil na lázeňské dráze hattrick.

reklama 12D

Jedna dvouletá klisna v neděli na karlovarském závodišti o neporazitelnost přišla, druhá si ji udržela. To byla ve zkratce zápletka Ceny zimní královny DS Pegas (1600 m, 550 000 Kč), v níž vybojovala druhé vítězství kariéry Fraga pod žokejem Janem Vernerem.

Hnědka stáje Leram si v závěru jistě o 1 1/4 délky poradila s favoritkou Barthesou, která ve svém čtvrtém startu poprvé našla přemožitele. Třetí doběhla Sterli, čtvrtá Franceska Bella už ztrácela dalších 4 1/2 délky.

O svižné tempo se postarala tmavá hnědka Maverana. Když v rozhodující chvíli začala slábnout, na chvíli to znamenalo komplikaci pro blízko ní cválající Fragu. Do té doby druhá Barthesa začala unikat, ale svěřenkyně Václava Luky mladšího s ní nakonec navzdory lehkému zdržení neměla větší práci.

"Fraga nás příjemně překvapila, po svém debutu šla ještě nahoru a dnes podala dobrý výkon," radoval se Luka.

Jan Verner prožil úspěšnou neděli, vedle vrcholu dne si připsal v Karlových Varech ještě další dva dostihy a slavil hattrick. Nezahálel však ani vedoucí muž průběžné jezdecké statistiky Adam Florian, který přidal jeden bod v sedle Tropa.

V Ceně Jockey Clubu ČR (II, 2000 m) ukončil dvouleté čekání na vítězství bělouš Res Judicata pod Jiřím Chaloupkou. Vlastní odchovanec prezidenta dostihové autority Jiřího Charváta jistě o 1 délku porazil teprve podruhé startující tříletou klisnu That's My Girl a slovenského veterána Kilworda a prosadil se naplno poprvé od triumfu v Karpatské ceně 2017.

 

Foto: Marcela Kozová
reklama 13C
Diskuze

Přidávat příspěvky mohou pouze registrovaní uživatelé.

• 29. 2. od 9.45 hod.: Zimní jezdecký pohár ČJF spřežení v Brně

 

Další plánované přenosy na EquiTV.cz:

• 8. 3. od 8.00 hod.: Zimní jezdecký pohár ČJF skoky v Královicích

• 14. 3. od 8.00 hod.: Zimní jezdecký pohár ČJF skoky v Tlumačově

• 15. 3. od 8.00 hod.: Zimní jezdecký pohár ČJF spřežení v Tlumačově

• 20. 3. od 8.00 hod.: Jezdecký festival v Královicích - drezura

• 20. 3. od 14.00 hod.: Jezdecký festival v Královicích - voltiž

• 20. 3. od 19.00 hod.: Jezdecký festival v Královicích - skoky

• 21. 3. od 8.00 hod.: Jezdecký festival v Královicích - skoky a spřežení

• 22. 3. od 8.00 hod.: Jezdecký festival v Královicích - skoky

 

• Nalaďte si jezdecké rádio! Podcasty EquiTV poslouchejte na www.equiradio.cz

 

NEPŘEHLÉDNĚTE

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace