reklama 11A

Vozatajský svět je v šoku. Francouz Sebastien Mourier si vzal život

 29.06.2022 11:50 | AUTOR: Josef Malinovský

ikonka

Svět vozatajů obletěla ve středu 29. června zpráva, že třiačtyřicetiletý francouzský reprezentant Sebastien Mourier, který ještě na konci května startoval při Světovém poháru v Písečném nad Dyjí, si vzal život. Zprávu přinesl web Hoefnet.nl.

reklama 12C

 
Smrt francouzského vozataje Sebastiena Mouriera doslova šokovala celý jezdecký svět. Dle informací webu Hoefnet.nl se tento třiačtyřicetiletý sportovec startující v soutěžích čtyřspřeží rozhodl vzít si život. 
 
Sébastien reprezentoval Francii na mistrovství Evropy v Izsáku v roce 2013 a v Cáchách 2015. Nechyběl ani na Světových jezdeckých hrách v Normandii 2014. Od roku 2012 startoval na mnoha národních a mezinárodních soutěžích, v letech 2013 a 2021 se stal francouzským šampionem. 
 
Na konci května jsme ho mohli vidět v České republice při závodech zařazených do Světového poháru Mezinárodní jezdecké federace CAI3*-W v Písečném nad Dyjí. Jeho poslední mezinárodní vystoupení bylo v maďarském Vecsés na začátku června. Ve světovém žebříčku FEI aktuálně figuroval na 14. příčce.
 

Psali jsme: Švýcar Voutaz v Písečném neporažen. Nesvačil si udržel čtvrté místo

 
„Jsme hluboce zarmouceni zprávou o smrti francouzského vozataje Sebastiena Mouriera. Navždy nás opustil muž, jehož srdce tlouklo pro spřežení – s obrovským nadšením pro své koně. Život je pomíjivý, ale láska a vzpomínky na někoho výjimečného zůstanou navždy! Jménem celosvětové vozatajské komunity bychom rádi vyjádřili upřímnou soustrast Sebastienově rodině a přátelům,“ uvedla Jacqueline Zimmerman za tým sledovaných internetových stránek o spřežení a vozatajství Hippoevent.at.
 
Foto: Josef Malinovský
Zdroj: Hoefnet.nl, Hippoevent.at


Sledujete novinky o koních, jezdectví a dostizích na Jezdci.cz a pouštíte si pravidelně vysílání EquiTV.cz a EquiRadia.cz? Máme pro vás novinku - spouštíme Fancluby Jezdci.cz a EquiTV.cz EquiRadio.cz, jejichž prostřednictvím můžete podpořit další existenci našeho zpravodajství.

Zaplacením ročního nebo půlročního příspěvku umožníte, aby veškerý redakční obsah s výjimkou bonusů pro členy fanclubu zůstal nadále volně přístupný všem uživatelům a přímo se tak budete podílet i na propagaci všech koňských sportovních disciplín. Zároveň dostanete přednostní přístup k velké části našich materiálů, které si můžete přečíst v časovém předstihu, pravidelnou možnost získat různé slevy na zboží našich partnerů a účast v soutěžích o ceny.

Roční členství ve Fanclubu Jezdci.cz stojí 600 Kč, půlroční příspěvek je 300 Kč. Pokud chcete být členem obou fanklubů Jezdci.cz i EquiTV.cz, můžete využít zvýhodněnou variantu 1000 Kč (roční) a 500 Kč (půlroční). Další podrobnosti najdete na tomto odkazu.

Newsletter a komunity na síti

Kromě největšího českého serveru o koních Jezdci.cz, internetové televize EquiTV a stále populárnějšího EquiRadia pro vás připravujeme i pravidelný newsletter Jezdecký zpravodaj, který jednou týdně shrnuje vše podstatné z koňského dění a každý pátek ho doručujeme přímo do vašeho e-mailu.

K odběru toho nejlepšího z našeho zpravodajství se můžete přihlásit ZDE!

Novinky z jezdectví a dostihů můžete sledovat i prostřednictvím našich specializovaných skupin na Facebooku! Spravujeme pro vás:

Máme rádi parkury Jezdci.cz

Máme rádi dostihy Jezdci.cz

Máme rádi drezuru Jezdci.cz

Máme rádi vozatajství Jezdci.cz

Máme rádi všestrannost Jezdci.cz

Máme rádi reining a western Jezdci.cz

Máme rádi voltiž Jezdci.cz

Máme rádi vytrvalost Jezdci.cz

Máme rádi pony sport Jezdci.cz

FB Jezdci.cz

FB Jazdci.sk

FB EquiTV.cz a EquiRadio.cz


reklama 13C
Diskuze

Přidávat příspěvky mohou pouze registrovaní uživatelé.

NEPŘEHLÉDNĚTE