reklama 11D

reklama

Vladimír Hruška: Snad se brzy závody rozběhnou. Skočit si u nás můžete

 11.04.2020 16:11 | AUTOR: Josef Malinovský |
NEPŘEHLÉDNĚTE

ikonka

Jezdecký klub Opava Kateřinky je jedním z těch, kam si již v těchto dnech můžete za symbolický poplatek přijet individuálně skočit parkur na závodním kolbišti. „Zájem mezi jezdci je velký, je vidět, že lidi už chtějí sportovat,“ říká Vladimír Hruška.

reklama 12D

 
Na kolbišti Jezdeckého klubu Opava Kateřinky je postavený parkur, na který si mohou přijet zájemci zatrénovat. „Již u nás byla nějaká děvčata skákat a jsme připraveni vyhovět i dalším zájemcům. Za dvě stě korun za koně si k nám mohou přijet skočit. Parkur je postavený a je možné si ho jakkoliv upravit dle vlastních potřeb. Jsme rádi, když můžeme posloužit pro dobrou věc,“ říká Vladimír Hruška.
 
Pro majitele ustájených koní byl areál v provozu nepřetržitě i v předešlých týdnech. Provozovatelé současně využili příležitosti a pokračují na zvelebování zázemí pro koně. „Když neběží jezdecká sezona, tak jsme začali alespoň stavět nový kolotoč. Ten starý jsme rozebrali a na stejném místě stavíme nový,“ prozrazuje pan Hruška.
 

NEPŘEHLÉDNĚTE: Jiří Hruška: Aristo Z mi splnil dětský sen, takového už nepotkám

 
V Opavě se již také narodila dvě ze tří plánovaných hříbátek, a i když jedno po třech týdnech osiřelo, naštěstí se mu podařilo najít náhradní matku, která jej adoptovala. „Dnes se nám zrovna narodila další kobylka z matky po Aristovi, třetí hříbě čekáme až později. Aristo Z stojí v Tlumačově a podle nejčerstvějších informací již připustil patnáct kobyl,“ dozvídáme se.
 
Samozřejmě i v Opavě se již nemohou dočkat restartu závodní sezony, která by v případě příznivého vývoje mohla na tamním kolbišti odstartovat již v květnu. „Jedny dubnové závody jsme museli zrušit, ale ty květnové zatím zůstávají v kalendáři a doufáme, že se budou moci uskutečnit,“ dodává Vladimír Hruška. Na červen dokonce mají v plánu dvoje závody, v červenci by tam měl proběhnout mítink zařazený do seriálu Kritérií mladých koní a v srpnu snad do Opavy Kateřinek zavítá Český skokový pohár.
 
Archivní foto Zenon Kisza


K odběru se přihlašte ZDE!

 

Nový Jezdecký zpravodaj vychází každý pátek a je zcela zdarma. Přímo do vašeho e-mailu vám jednou týdně doručíme to nejzajímavější z našich webů - zpravodajství napříč disciplínami, rozhovory, podcasty i videa. Už nikdy vám nic podstatného z našeho servisu neunikne!

 

Novinky z jezdectví a dostihů můžete sledovat i protřednictvím našich specializovaných skupin na Facebooku! Spravujeme pro vás:
 

Máme rádi parkury Jezdci.cz

Máme rádi dostihy Jezdci.cz

Máme rádi drezuru Jezdci.cz

Máme rádi vozatajství Jezdci.cz

Máme rádi všestrannost Jezdci.cz

Máme rádi reining a western Jezdci.cz

Máme rádi voltiž Jezdci.cz

Máme rádi vytrvalost Jezdci.cz

Máme rádi pony sport Jezdci.cz


reklama 13D
Diskuze

Přidávat příspěvky mohou pouze registrovaní uživatelé.

NEPŘEHLÉDNĚTE

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace