reklama 11A

reklama

Váňa ml. a Bartoš to dokázali. České vítězství v Gran Premio Merano

 29.09.2019 19:40 | AUTOR: Martin Cáp |
VIDEO

ikonka

Aktuálně nejúspěšnější překážková stáj na italské půdě Scuderia Aichner SRL dominovala i ve vrcholu sezony. Pod triumfem L'Estrana v Gran Premio Merano jsou podepsáni žokej Josef Bartoš a trenér Josef Váňa mladší.

reklama 12A
Hned v prvním roce trenérské kariéry slaví Josef Váňa mladší velký mezinárodní úspěch. Jeho šestiletý svěřenec L’Estran v sedle s Josefem Bartošem v neděli ovládl Gran Premio Merano (Gd1, 5000 m, 250 000 eur). Hnědák stáje Scuderia Aichner SRL o délku porazil Amour Du Puy Noir, třetí doběhl další Francouz Viking de Balme.
 
Vítězův stájový kolega Notti Magiche finišoval pod Janem Faltejskem čtvrtý, předloňský vítěz Al Bustan vedený Andrewem Glassonburym uzavřel tabuli před Bugsiem Malonem a Il Supersittem.
 
Zatímco Josef Váňa mladší zvítězil v Gran Premio Merano jako jezdec v letech 2013 a 2014 na fenomenálním hnědákovi Alpha Two, pro Bartoše je to po celé řadě umístění první triumf v "Gran Premiu".
 
V úvodu udal svižné tempo obhájce vítězství Le Costaud a záhy se mu podařilo početné pole roztrhat. Chvílemi se odpoutal o deset délek, zbytek pole vedl Bugsie Malone. Bertrand Lestrade však v polovině dostihu spletl kurs a režie se chopili čeští účastníci.
 
Vedle Bugsie Maloneho a Big Fly se dostal na šoici i L’Estran a pod taktovkou Josefa Bartoše se pole výrazně zklidnilo. Při vbíhání do cílové roviny se na L’Estrana začali dotahovat francouzští soupeři, ale energicky ježděný valach z tréninku Josefa Váni mladšího uhájil délkový náskok.
 
 
Francouzský rodák L’Estran si tak udržel letošní neporazitelnost, když vyhrál třetí start za sebou. Do sezony vstoupil jistým triumfem na 3900 metrů ve francouzském Dieppe. V polovině srpna navázal lehkým vítězstvím v meranském listed Memorial Gilberto Giottoli na 3800 metrů.
 
V rámcovém programu meranské neděle získaly české barvy ještě dvě vítězství. Další úspěch na nejvyšší scéně přidal tříletý syn někdejší výborné překážkářky Nostalgie Night Moon v grupě 1 Gran Criterium D’Autunno (3300 m, 66 000 eur). Svěřence Pavla Tůmy ze stáje Dr. Charvát odjezdil Jan Faltejsek.
 
Tandem Bartoš - Váňa se prosadil ještě s čtyřletým Laldannem v grupě 2 Premio Corsa Siepi na 3500 metrů.reklama 13A
Diskuze

Přidávat příspěvky mohou pouze registrovaní uživatelé.

NEPŘEHLÉDNĚTE

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace