reklama 11D

V Kaposvaru medaile necinkla. Tereza Czyžová těsně pod stupni vítězů

 01.08.2022 09:30 | AUTOR: Lucie Spiwoková |
FOTOGALERIE

ikonka

Jen málo chybělo k medaili na juniorském ME 2022 ve voltiži. Tereza Czyžová dojela po skvělém výkonu čtvrtá. Od bronzu ji dělilo pár setin bodu. Výborně si v Kaposvaru vedla dvojice Reslerová – Kotolová. Šampionát ovládly tradiční voltižní velmoci.

reklama 12D

 

V neděli 31. července vyvrcholilo v Kaposvaru voltižní mistrovství Evropy juniorů a mladých jezdců. Česká republika měla největší želízko v ohni v soutěži juniorek, kde se do finále probojovala Tereza Czyžová. Členka frenštátského klubu TJ Slovan je dlouhodobě nejúspěšnější reprezentantkou, loni na mistrovství světa v Le Mans jen těsně nedosáhla na medaili. A historie se nakonec opakovala i letos.
 
Jezdkyně podala ve finálové sestavě výkon oceněný známkou 8,609! Cvičila na koni Bastion, jehož vedl polský lonžér Tomasz Ogonowski. Od bronzu je v celkovém součtu dělilo jen třináct setin bodu.
 
Skvěle si vedly také Elisabeth Reslerová a Adéla Kotolová z TVT Mnichovice, které startovaly s koněm White Magic v soutěži dvojic. Obsadily pátou příčku, na které se podílel jako lonžér Bohdan Resler. Ve finále se představila i dvojice Barbora Obluková s Barborou Kyselou na koni Aladin vedeným lonžérem Ondřejem Svobodou z TJ Slovan Frenštát. Ta skončila v celkovém pořadí osmá.
 
V soutěži mladých jezdců si nejvíce z českých zástupkyň dařilo Kateřině Reslerové. Také ona cvičila na koni White Magic a dojela si pro celkové třinácté místo. 
 
O medaile se v Kaposvaru dělily tradiční voltižní velmoci. V kategorii mladých jezdkyň má zlato Němka Alice Layher, její krajanka Oceane Schattleitner získala bronz. Mezi ně se dostala Rakušanka Hannah Miriam Haigermoser.
 
Mezi mladými jezdci – muži nenašel přemožitele Ruben Delaunay z Francie, za něhož se zařadili dva rakouští reprezentanti Philip Clement a Fabian Lipp. Juniorskou mužskou soutěž ovládl Němec Bela Lehnen před stříbrným Paulem Ruttkovskym z Rakouska a Němcem Arne Heersem.
 
Zlatou juniorkou je Rakušanka Anna Weidenauer, stříbro brala německá jezdkyně Lily Warren a bronz putuje rovněž do Německa zásluhou Pauly Waskowiak. Soutěž Pas-de-Deux se stala rakouskou záležitostí, když titul mistrů Evropy vybojovali Anna Weidenauer a Paul Ruttkovsky. Vítězná skupina je ze Švýcarska.
 
Foto: Leona Polsterová, oficiální fotogalerie FEI


Sledujete novinky o koních, jezdectví a dostizích na Jezdci.cz a pouštíte si pravidelně vysílání EquiTV.cz a EquiRadia.cz? Máme pro vás novinku - spouštíme Fancluby Jezdci.cz a EquiTV.cz EquiRadio.cz, jejichž prostřednictvím můžete podpořit další existenci našeho zpravodajství.

Zaplacením ročního nebo půlročního příspěvku umožníte, aby veškerý redakční obsah s výjimkou bonusů pro členy fanclubu zůstal nadále volně přístupný všem uživatelům a přímo se tak budete podílet i na propagaci všech koňských sportovních disciplín. Zároveň dostanete přednostní přístup k velké části našich materiálů, které si můžete přečíst v časovém předstihu, pravidelnou možnost získat různé slevy na zboží našich partnerů a účast v soutěžích o ceny.

Roční členství ve Fanclubu Jezdci.cz stojí 600 Kč, půlroční příspěvek je 300 Kč. Pokud chcete být členem obou fanklubů Jezdci.cz i EquiTV.cz, můžete využít zvýhodněnou variantu 1000 Kč (roční) a 500 Kč (půlroční). Další podrobnosti najdete na tomto odkazu.

Newsletter a komunity na síti

Kromě největšího českého serveru o koních Jezdci.cz, internetové televize EquiTV a stále populárnějšího EquiRadia pro vás připravujeme i pravidelný newsletter Jezdecký zpravodaj, který jednou týdně shrnuje vše podstatné z koňského dění a každý pátek ho doručujeme přímo do vašeho e-mailu.

K odběru toho nejlepšího z našeho zpravodajství se můžete přihlásit ZDE!

Novinky z jezdectví a dostihů můžete sledovat i prostřednictvím našich specializovaných skupin na Facebooku! Spravujeme pro vás:

Máme rádi parkury Jezdci.cz

Máme rádi dostihy Jezdci.cz

Máme rádi drezuru Jezdci.cz

Máme rádi vozatajství Jezdci.cz

Máme rádi všestrannost Jezdci.cz

Máme rádi reining a western Jezdci.cz

Máme rádi voltiž Jezdci.cz

Máme rádi vytrvalost Jezdci.cz

Máme rádi pony sport Jezdci.cz

FB Jezdci.cz

FB Jazdci.sk

FB EquiTV.cz a EquiRadio.cz


reklama 13B
Diskuze

Přidávat příspěvky mohou pouze registrovaní uživatelé.

NEPŘEHLÉDNĚTE