reklama 11A

Skoková KMK 2021 zahájena. V Písku se dařilo svěřencům Příhody a Nágra

 19.05.2021 19:52 | AUTOR: Josef Malinovský |
VIDEO

ikonka

Na kolbišti Zemského hřebčince v Písku byl ve středu 19. května zahájen další ročník seriálu Kritérium mladých koní. Maximální počet 130 účastníků byl zcela zaplněn, a tak se závodilo téměř jedenáct hodin. Úspěšní byli svěřenci Miloslava Příhody.

reklama 12D
 
První vítěznou čtyřletou klisnou v letošních Kritériích mladých koní se stala Dacota po Cassinis Son-T z matky Doctmyrouge Un J.P.P. po Vigaro sedlaná Filipem Žlábkem. Od komisaře Luboše Kozáka obdržela 24,8 bodů. S poměrně těsnými rozdíly za ní skončily Nella de la Baie s Janou Stébelskou a Colaloca 1 v sedle se Sylvií Horáčkovou.
 
Mezi čtyřletými hřebci a valachy zaujal Didiér po Diarado z matky Valoma po Voltaire předvedený Davidem Vackem. Jeho hodnocení bylo 25,2 bodů. Jen o desetinu méně měl Cicero LB s Josefem Lánským, 24,8 bodů pak získal třetí Lucero-K s Jakubem Hlávkou.
 
V kategorii pětiletých klisen předvedla nejlépe hodnocený výkon Casala Blue PS po Casallco z matky Gratinara po Chacco-Blue. Matěj Kotalík si s ní dojel pro 25,5 bodů. Druhá Quilda s Michaelou Hanuščinovou obdržela hodnocení 25,1 a třetí Cinderella 234 s Danielou Kotalíkovou si zapsala rovných 25 bodů.
 
Zcela totožnou známku dostal i pětiletý Gucci 8 po Caruso Medimade z matky Gerda 1 po Arras s Miloslavem Příhodou. Minimální rozdíl od této dvojice měl Stakkotino s Ondřejem Nágram. Další dvě desetiny pak ztrácel Balt 4 s Jaroslavem Jindrou. 
 
Vítězkou mezi šestiletými klisnami se stala Atica 4511 po Cannavaro z matky Adriana po Adriano-1 s Janou Ferenc Perníčkovou. Na vyhrála poměrně s převahou, neboť získala 25,5 bodů, zatímco druhá Snow Lady s Kateřinou Mestenhauserovou 24,9 bodů. Podruhé na medailových pozicích byl svěřenec Miloslava Příhody, tentokrát skončil třetí s klisnou Cardinou 37. 
 
V poslední soutěži určené šestiletým hřebcům a valachům získal nejvyšší známku 25,2 Cornessini po Cornet Obolensky z matky Virginia III po Cassini I s Ondřejem Nágrem. Druhý byl Cannon Reuvekamps Z s Jakubem Štěrbou, který měl jen o desetinu méně. Třetí příčku vybojoval se ziskem 24,7 bodů Rachot sedlaný Václavem Mládkem.
 
Na vítězné jízdy, komentáře a rozhovory se můžete podívat v souhrnu EquiTV.cz, která celý soutěžní program Kritéria mladých koní vysílala živě.
 
Foto: Josef Malinovský
 K odběru se přihlašte ZDE!

 

Nový Jezdecký zpravodaj vychází každý pátek a je zcela zdarma. Přímo do vašeho e-mailu vám jednou týdně doručíme to nejzajímavější z našich webů - zpravodajství napříč disciplínami, rozhovory, podcasty i videa. Už nikdy vám nic podstatného z našeho servisu neunikne!

 

Novinky z jezdectví a dostihů můžete sledovat i protřednictvím našich specializovaných skupin na Facebooku! Spravujeme pro vás:
 

Máme rádi parkury Jezdci.cz

Máme rádi dostihy Jezdci.cz

Máme rádi drezuru Jezdci.cz

Máme rádi vozatajství Jezdci.cz

Máme rádi všestrannost Jezdci.cz

Máme rádi reining a western Jezdci.cz

Máme rádi voltiž Jezdci.cz

Máme rádi vytrvalost Jezdci.cz

Máme rádi pony sport Jezdci.cz


reklama 13C
Diskuze

Přidávat příspěvky mohou pouze registrovaní uživatelé.

NEPŘEHLÉDNĚTE