reklama 11B

reklama

Parkury ve Velké Chuchli již brzy. Nové kolbiště získává reálné obrysy

 14.03.2019 19:00 | AUTOR: Josef Malinovský |
NEPŘEHLÉDNĚTE

ikonka

Milovníci parkurových závodů z Prahy a širokého okolí se již nemohou dočkat. Za necelé dva měsíce se na dostihovém závodišti v Praze Velké Chuchli uskuteční novodobá premiéra závodů v této disciplíně. Celkem tam letos proběhnou čtyři mítinky.

reklama 12D
 
Po mnoha desetiletích se na chuchelské závodiště vracejí závody v parkurovém skákání. V těchto dnech již probíhá výstavba kolbišť, kryté haly a celého zázemí, které je nutné pro pořádání skokových soutěží. V průběhu sezony 2019 majitelé areálu plánují čtyři termíny skokových mítinků.
 
Těmi úplně prvními bude 3. až 5. května Jarní cena Velké Chuchle. Na programu třídenních závodů, konaných o prvním květnovém víkendu, budou soutěže pro děti na pony, které jsou zařazené v seriálu Národní pony pohár ČJF 2019. Startovat budou i jezdci na velkých koních a překonávat budou překážky až 135 cm vysoké.
 
CPI Summer Cup jsou parkurové závody určené především dětem, juniorům a mladým jezdcům. Diváci zhlédnou ve dnech 13. až 16. června nejen soutěže pro pony a velké koně, ale i atraktivní a netradiční soutěže jako je např. zrcadlové skákání, při kterém jedou dva jezdci současně na identických parkurech systémem play off. V průběhu čtyřdenních závodů bude kromě sportovního programu připraven i bohatý kulturní program, atrakce a soutěže pro děti, koncert známé hudební skupiny a občerstvení bude zajištěno v podobě oblíbených „food trucks“.
 

NEPŘEHLÉDNĚTE: Exkluzivně o plánovaných novinkách 2019 v Chuchli

 

V průběhu tří závodních dní od 29. srpna do 1. září spolu budou soutěžit jezdci ve dvou jezdeckých olympijských disciplínách. Czech Equestrian Masters spojuje to nejlepší z české drezury a parkurového ježdění. CEM si stejně jako Česká jezdecká federace klade za dlouhodobý cíl propojování jednotlivých disciplín jezdeckého vrcholového sportu v rámci jedné sportovní akce. Sportovní zážitky budou navíc doplněny o zábavný program, který osloví nejen příznivce koní.
 
Říjnová Cena Eliota bude oslavou českého skokového sportu. Legendární parkurový jezdec František Ventura se svým famózním koněm Eliot dosáhl ve své kariéře mnoha významných úspěchů, ale tím největším bylo historické vítězství na Letních olympijských hrách v roce 1928. Ještě před olympijskými hrami vytvořili s Eliotem i český rekord ve skoku mohutnosti, když zdolali zeď o výšce 183 cm. Na jeho počest se v průběhu třech závodních dní od 11. do 13. října uskuteční i speciální soutěž ve skoku mohutnosti. Vrcholem pak bude nedělní Velká cena Eliota, kde budou překážky dosahovat až 145 cm.
 
Závody budou vždy vícedenní a diváci se mimo jiné mohou těšit i na bohatý doprovodný program, při kterém si přijdou na své děti i jejich rodiče.  Více najdete na adrese www.velka-chuchle.cz
 
Zdroj: Tisková zpráva TMM Velká Chuchle, foto FB Dostihy Velká Chuchlereklama 13C
Diskuze

Přidávat příspěvky mohou pouze registrovaní uživatelé.

NEPŘEHLÉDNĚTE

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace