reklama 11D

Opatrný s Forewerem skončil v Šamoríně druhý při kvalifikaci do GP

 22.07.2022 16:15 | AUTOR: Josef Malinovský

ikonka

Skvělý výkon předvedl Aleš Opatrný v sedle Forewera v páteční kvalifikaci do Grand Prix při mezinárodních skokových závodech CSI3* ve slovenském Šamoríně. Soutěž s výškou překážek do 150 centimetrů dokončil jako druhý.

reklama 12D

 
Aleš Opatrný s Forewerem nestačil při páteční nejvyšší soutěži Danube Champions Tour II v Šamoríně pouze na Belgičana Jeroena Appelena na hřebci Ghost Z. V rozeskakování soutěže byl o pouhých pět setin pomalejší a skončil tak na druhé příčce.
 
Ve stopadesátce se dařilo i Nikole Bielíkové na Carisonovi. Ta se taktéž probojovala do rozeskakování, v něm ale jednou chybovala a skončila sedmá. Ze slovenských jezdců předvedla nejlepší výkon Michaela Jakešová na valachovi Cadorovi Rubin, když dokončila základní parkur s pouhým jedním bodem, který pro ni znamenal 12. řádek výsledkové listiny.
 
V hlavní aréně se jela také soutěž v rámci EY Cupu pro jezdce do 25 let. Dvoufázové skákání s překážkami do 140 centimetrů absolvovalo i několik českých reprezentantů. Natálie Soukupová na valachovi Lordovi Legacy skončila čtvrtá po jedné chybě. Velmi podobný výsledek měl i Viktor Skutecký na klisně Nena Chanti Z. O sekundu horší čas jej zařadil na páté místo. Se čtyřmi body dokončily také devátá Michaela Ješková s valachem Staphael III a desátá Natálie Kovářová na Oliverovi Odeveld.
 

Psali jsme: Tretera s Gangsterem byl osmý v kvalifikaci na GP při CSI3* v Šamoríně

 
Českou hymnu zajistil Viktor Skutecký s Jolly Jokerem při CSI2* Small Tour na dvoufázovém parkuru do 125 centimetrů. Čisté jízdy předváděli i Barbora Sokolová s Cleopatrou, Miloslav Příhoda s klisnou Obora´s Lydia, Vladimír Malák se Zarthagem Br Z, Nikola Fanová s Chellano Lady, Žaneta Pokorná s Hudalmou a další čeští a slovenští jezdci. 
 
V CSI2* Middle Tour do 135 centimetrů figuroval v top 10 Jan Štětina s Gylordem, jenž dojel osmý. Desátý pak byl Igor Šulek na valachovi Castellovi. Pro změnu deváté místo vybojoval v CSI3* Silver Tour s překážkami vysokými 140 centimetrů Vladimír Tretera ve dvojici s klisnou Glierite.
 
V soutěžích pro mladé koně byli úspěšní pětiletí svěřenci Juraje Krivjanského (Mireya), Sergeje Motygina (Mirocco) či Sofie Najmanové (Malibo). Mezi šestiletými se pěkně předvedli Ever Given Sandry Tomaidesové, Qoffiekoek de Muze Martina Bulíka a Quibery La Filia Andreje Hollého. 
 
Foto: poskytla Natálie Opatrná


Sledujete novinky o koních, jezdectví a dostizích na Jezdci.cz a pouštíte si pravidelně vysílání EquiTV.cz a EquiRadia.cz? Máme pro vás novinku - spouštíme Fancluby Jezdci.cz a EquiTV.cz EquiRadio.cz, jejichž prostřednictvím můžete podpořit další existenci našeho zpravodajství.

Zaplacením ročního nebo půlročního příspěvku umožníte, aby veškerý redakční obsah s výjimkou bonusů pro členy fanclubu zůstal nadále volně přístupný všem uživatelům a přímo se tak budete podílet i na propagaci všech koňských sportovních disciplín. Zároveň dostanete přednostní přístup k velké části našich materiálů, které si můžete přečíst v časovém předstihu, pravidelnou možnost získat různé slevy na zboží našich partnerů a účast v soutěžích o ceny.

Roční členství ve Fanclubu Jezdci.cz stojí 600 Kč, půlroční příspěvek je 300 Kč. Pokud chcete být členem obou fanklubů Jezdci.cz i EquiTV.cz, můžete využít zvýhodněnou variantu 1000 Kč (roční) a 500 Kč (půlroční). Další podrobnosti najdete na tomto odkazu.

Newsletter a komunity na síti

Kromě největšího českého serveru o koních Jezdci.cz, internetové televize EquiTV a stále populárnějšího EquiRadia pro vás připravujeme i pravidelný newsletter Jezdecký zpravodaj, který jednou týdně shrnuje vše podstatné z koňského dění a každý pátek ho doručujeme přímo do vašeho e-mailu.

K odběru toho nejlepšího z našeho zpravodajství se můžete přihlásit ZDE!

Novinky z jezdectví a dostihů můžete sledovat i prostřednictvím našich specializovaných skupin na Facebooku! Spravujeme pro vás:

Máme rádi parkury Jezdci.cz

Máme rádi dostihy Jezdci.cz

Máme rádi drezuru Jezdci.cz

Máme rádi vozatajství Jezdci.cz

Máme rádi všestrannost Jezdci.cz

Máme rádi reining a western Jezdci.cz

Máme rádi voltiž Jezdci.cz

Máme rádi vytrvalost Jezdci.cz

Máme rádi pony sport Jezdci.cz

FB Jezdci.cz

FB Jazdci.sk

FB EquiTV.cz a EquiRadio.cz


reklama 13C
Diskuze

Přidávat příspěvky mohou pouze registrovaní uživatelé.

NEPŘEHLÉDNĚTE