reklama 11A

O Světový pohár v Olomouci je obrovský zájem. Dorazí 330 koní z 15 zemí

ikonka

Celkem 330 koní z 15 zemí figuruje na seznamu účastníků 11. ročníku mezinárodních parkurových závodů Banka CREDITAS CSI2*-W Olomouc. Další desítky jsou na čekací listině, zda někdo ze sportovců účast neodřekne.
12.06.2024 12:45  |  Autor: Josef Malinovský, tisková informace ESC Olomouc  |  Foto: Kateřina Návojová, ESC Olomouc  |  Rubrika: Sport  |  FANCLUB  |  APLIKACE
reklama 12B

 
Pořadatelé skokových závodů Banka CREDITAS CSI2*-W Olomouc, které jsou součástí Světového poháru Mezinárodní jezdecké federace, se každoročně těší z velkého zájmu o účast na tomto mítinku. Letos je umocněn ještě tím, že se týden před i týden po něm konají další velké mezinárodní parkurové akce v Šamoríně a v Praze.
 
„Ačkoliv by se mohlo zdát, že si s pořadateli závodů konaných v blízkých termínech i destinacích konkurujeme, tak mnohdy je tomu přesně naopak. Část jezdců po CSIO v Šamoríně dorazí rovnou k nám a další část pro změnu z Olomouce pojede na CSIO do Prahy. Dokonce jsou tací, kteří absolvují všechny tři mítinky,“ uvedla prezidentka závodů Barbora Hubáčková.
 
Mnoho zájemců o účast při olomouckém CSI museli organizátoři akce odřeknout. „Bohužel nejsme schopni z kapacitních důvodů přijmout více koní, a to jak z hlediska možnosti ustájení, tak sportovního programu, který bude opět velmi nabitý a předpokládáme, že se bude závodit od brzkého rána až do podvečerních hodin,“ upřesnila ředitelka Equine Sport Center Olomouc Kristýna Koutná.
 
Celkový počet koní se tak bude pohybovat lehce nad třemi stovkami. Dorazí s nimi přes dvě stě jezdců reprezentujících patnáct zemí. Konkrétně půjde o reprezentanty Bulharska, Estonska, Japonska, Litvy, Maďarska, Německa, Nového Zélandu, Polska, Rakouska, Rumunska, Řecka, Saudské Arábie, Slovenska, Slovinska a samozřejmě České republiky. Domácích jezdců bude 58 a přivezou si s sebou 93 koní. Chybět mezi nimi nebude obhájkyně loňského vítězství v Grand Prix Sára Vingrálková, jež má nahlášené koně Kas-Sini DC a Pegasus Cekanane. Olomoucké závody si nenechá uniknout ani trojnásobný vítěz tamního Světového poháru Aleš Opatrný, a to s koňmi Congstar, Cross Over SR a Sandro of Chin. Na vítězné vlně po Grand Prix CSI2* ve Zduchovicích dorazí na Hanou Kamil Papoušek. Ten by se měl na kolbišti Equine Sport Center představit v sedle koní Vivano Blue, Messi´s Cool Lady a I-Crumble Air. 
 
Druhou nejpočetnější výpravu vysílá Polsko a velmi silná sestava jezdců dorazí ze Slovenska. Jsou mezi nimi členové reprezentačního A-kádru – Bronislav Chudyba, Dominika Gaalová, Andrej Hollý, David Horvát, Radovan Šillo a za Slovensko startuje tradičně i Radovan Cibere, jehož dlouholetým domovským areálem je právě ten v Olomouci. 
 
Závody Banka CREDITAS CSI2*-W Olomouc 2024 se konají od 20. do 23. června. Podrobnosti o programu zájemci najdou na stránkách www.csiolomouc.cz.
 
Zdroj: tisková zpráva Equine Sport Center OlomoucFANCLUB Jezdci.cz, EquiTV.cz a EquiRadia
Budoucnost našich médií je i ve Vašich rukou. Podpořte nás členstvím ve fanclubu! VÍCE ZDE...
Sociální sítě Jezdci.cz, EquiTV.cz a EquiRadia
FB Jezdci.cz FB EquiTV.cz FB Jazdci.sk
Připojte se k tematickým skupinám Jezdci.cz na sociálních sítích Facebook a WhatsApp
Skoky Facebook WhatsApp
Drezura Facebook WhatsApp
Všestrannost Facebook WhatsApp
Spřežení Facebook WhatsApp
Voltiž Facebook WhatsApp
Vytrvalost Facebook WhatsApp
Western Facebook WhatsApp
Pólo Facebook WhatsApp
Dostihy Facebook WhatsApp
Klusáci Facebook WhatsApp
Chov Facebook WhatsApp
Ostatní Facebook WhatsApp

reklama 13B

NEPŘEHLÉDNĚTE