Galavečer ČJF živě 25.1. od 18:00
reklama 11C


Nová jezdecká hvězda Prague Lions. Marco Kutscher a jeho výčet úspěchů

 19.03.2019 07:46 | AUTOR: Lucie Spiwoková

ikonka

Letošním nováčkem v týmu Prague Lions při Global Champions League se stal Marco Kutscher. V GCL ovšem žádný nováček není. Schválně, vzpomenete si, za které družstvo startoval v minulosti? Úspěchů má za sebou celou řadu. Ty největší vám připomeneme.

reklama 12A

 
Marco Kutscher je jednou z nových posil družstva Prague Lions pro Global Champions League s ročníkem 2019. Německého jezdce není třeba dlouze představovat. Je majitelem několika medailí z vrcholných závodů včetně olympijských her.
 
Kutscher se narodil v roce 1975 v Nordenu na severozápadě Německa. Ke koním ho přivedli rodiče a jezdit začal už jako šestileté dítě.
 
Během kariéry absolvoval v německých národních barvách řadu soutěží na nejprestižnějších závodech včetně olympijských her. Úspěch se dostavil v roce 2004 v Aténách, kde vybojoval v sedle Montendera s týmem bronzovou medaili. Navíc později získal bronz i v individuálním hodnocení, když byl dodatečně diskvalifikován vítěz a Kutscher se původně čtvrté příčku posunul na třetí. S holandským hnědákem Montenderem vyhrál ve stejném roce mistrovství Evropy seniorů v San Patrignanu. 
 
Na olympiádě startoval ještě o čtyři roky později v Hong Kongu, kde se představil asi prozatím s největší koňskou hvězdou, kterou sedlal, plemenným hřebcem Cornetem Obolenskym. 
 
Finále Světového poháru absolvoval celkem osmkrát. Nejvyšší pozici obsadil na domácí půdě v Lipsku v roce 2011 s Cashem. Skončil tehdy jen těsně pod stupni vítězů.
 
V seriálu Global Champions League závodil v roce 2016 a 2017. V obou sezonách byl součástí týmu Cannes Stars. V sezoně 2016, kdy „Hvězdy z Cannes“ skončily v celkovém hodnocení na pátém místě, se pětkrát dostaly na stupně vítězů. Přitom Marco Kutscher k tomu dopomohl třikrát. 
 
Do nejvyšších soutěží má Kutscher dva svěřence. Desetiletého vestfálského hřebce Charca a stejně starého oldenburského hřebce Boeckmanns Lord Pezi Juniora. 
 
Foto Stefano Grasso/LGCTreklama 13C
Diskuze

Přidávat příspěvky mohou pouze registrovaní uživatelé.

• sobota 25. ledna od 18.00 hodin v Národním domě na Vinohradech v Praze

www.jezdeckygalavecer.cz

PŘEDPRODEJ VSTUPENEK ZDE

 

• Nalaďte si jezdecké rádio! Podcasty EquiTV poslouchejte na www.equiradio.cz

 

NEPŘEHLÉDNĚTE

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace