reklama 11C

reklama

Moussac: Stala jsem se obětí falešné reklamy. Opatření FEI respektuji

 27.01.2020 19:44 | AUTOR: Pavlína Záhorová

ikonka

Emma Augier de Moussac má od 23. prosince 2019 z nařízení FEI dočasně pozastavenou činnost, důvodem je pozitivní dopingový test. Vše naznačuje tomu, že její start na olympiádě ohrožuje potravinový doplněk prezentovaný jako stoprocentně přírodní.

reklama 12D
Na konci roku 2019 přijala česká reprezentantka Emma Augier de Moussac rozhodnutí Mezinárodní jezdecké federace o dočasném pozastavení činnosti na základě pozitivního dopingového testu, konkrétně na zakázanou látku hydrochlorothiazid spadající mezi diuretika a maskovací látky. Aktuálně se tedy nemůže účastnit soutěží a koně udržuje v závodní formě její trenér Vincent Voorn, aby byl zajištěn co nejrychlejší návrat Emmy zpět na mezinárodní kolbiště.
 
Emma Augier de Moussac vydala na svých webových stránkách následující prohlášení:
 
"Z estetických důvodů jsem užívala po dobu jednoho měsíce potravinový doplněk, který byl prezentovaný jako stoprocentně přírodní. Bylo tak uvedeno v příbalovém letáku, na obalu i na webových stránkách produktu. Antidopingový test však prokázal zakázanou látku. Na základě toho jsem okamžitě nechala provést kompletní analýzu potravinového doplňku v certifikované laboratoři, kde bylo potvrzeno, že produkt ve skutečnosti vůbec není stoprocentně přírodní a obsahuje zmiňovanou zakázanou látku. Přijala jsem dočasné pozastavení činnosti až do konečného rozhodnutí Mezinárodní jezdecké federace. Bohužel jsem se stala obětí falešné reklamy prodejce potravinového doplňku, který jsem konzumovala."
 
Zdroj: www.eam-sporthorses.comreklama 13A
Diskuze

Přidávat příspěvky mohou pouze registrovaní uživatelé.

NEPŘEHLÉDNĚTE

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace