reklama 11D

Marvin Jüngel dokázal podruhé v řadě vyhrát legendární Hamburské derby

ikonka

Na stotisíc diváků sledovalo během uplynulého víkendu v Hamburku domácí triumf odvážného mladíka ve skokovém derby, vítěznou brazilskou klisnu, těžký pád se šťastným koncem a rakouskou jezdkyni, co si poradila s každým koněm.
12.05.2024 20:59  |  Autor: Pavla Růžičková  |  Foto: tiskové středisko EN GARDE  |  Rubrika: Sport  |  FANCLUB  |  APLIKACE
reklama 12C
 
Teprve dvaadvacetiletý německý jezdec Marvin Jüngel dokázal v sedle ryzky Balou's Erbin Old zopakovat svůj loňský výkon v Hamburském skokovém derby a může se pyšnit titulem dvojnásobného vítěze a výhrou ve výši 30.000 eur. 
 
V napínavém rozeskakování porazil dalšího německého jezdce Frederica Tillmanna s DSP Comanche. Ze 32 dvojic se nikdo další do této vrcholné části soutěže nekvalifikoval. Třetí místo vybojoval francouzský jezdec Emeric George v sedle Dune du Ru, jenž měl z jednou chybujících nejrychlejší čas.
 

Velká cena ve stínu pádu

V sobotní Grand Prix Hamburku zvítězil ve žlutém saku nepřehlédnutelný brazilský jezdec Yuri Mansur s klisnou Miss Blue. Ta pochází z brazilského chovu a její jezdec neskrýval nadšení, že se mu podařilo vyhrát právě s importem z rodné země. 
 
V rozeskakování nejlepších čtrnácti jezdců nadělil druhému umístěnému Stevovi Guerdatovi 1,37 sekundy. Švýcarský jezdec sedlal v Hamburku zatím spíše nezkušenou klisnu jménem Lancelotta. Z třetího místa se radoval Němec André Thieme s klisnou Chakaria, která v loni bojovala se zraněním, ale nyní vypadá opět ve formě. 
 
Soutěž bohužel poznamenal těžký pád irského jezdce Trevora Breena, jemuž po převozu na kliniku zjistili frakturu v dolní části krční páteře. Jezdec se podrobil operaci, ale zatím to vypadá, že měl štěstí v neštěstí, neboť si snad neodnese žádné trvalé následky a po delším léčení se bude moci vrátit zpět do sedla.
 

Drezurní derby v rukou Rakušanky

Letošní titul z drezurního derby v Hamburku míří do Rakouska zásluhou třicetileté jezdkyně Kathariny Haas a vestfálské klisny Let It Be. Ve finále se střídáním koní se musela popasovat s koňmi svých soupeřů Maika Kohlschmidta (klisna Pasadena) a Sarah Waldsperger (klisna Royal Dream). 
 
Ze začátku to vypadalo, že nemá štěstí, protože podle vylosovaného pořadí několikrát přesedala rovnou z koně na koně bez možnosti vydechnout. Přesto na všech koních opustila obdélník s nejvyšší známkou z daného kola. 
 
Tradiční modrou stuhu jako cenu pro nejlepšího drezurního koně finále získala třináctiletá hanoverská klisna Royal Dream třetí umístěné německé jezdkyně Sarah Waldsperger. FANCLUB Jezdci.cz, EquiTV.cz a EquiRadia
Budoucnost našich médií je i ve Vašich rukou. Podpořte nás členstvím ve fanclubu! VÍCE ZDE...
Sociální sítě Jezdci.cz, EquiTV.cz a EquiRadia
FB Jezdci.cz FB EquiTV.cz FB Jazdci.sk
Připojte se k tematickým skupinám Jezdci.cz na sociálních sítích Facebook a WhatsApp
Skoky Facebook WhatsApp
Drezura Facebook WhatsApp
Všestrannost Facebook WhatsApp
Spřežení Facebook WhatsApp
Voltiž Facebook WhatsApp
Vytrvalost Facebook WhatsApp
Western Facebook WhatsApp
Pólo Facebook WhatsApp
Dostihy Facebook WhatsApp
Klusáci Facebook WhatsApp
Chov Facebook WhatsApp
Ostatní Facebook WhatsApp

reklama 13A

NEPŘEHLÉDNĚTE