POZOR! Ve středu 20.10. ve 20:10 přijde EQUINET s velkou novinkou
reklama 11D

reklama

Kvůli koronaviru Covid-19 mění plány i Kamil Papoušek. Do Gorly nejede

 26.02.2020 16:39 | AUTOR: Josef Malinovský

ikonka

Šíření nákazy koronavirem Covid-19 na severu Itálie mění plány i Kamilovi Papouškovi, který se chystal se svými koňmi začátkem března do Gorla Minore. To se však nachází jen pár kilometrů od Milána. „Přihlášku jsem již zrušil,“ uvedl Papoušek.

reklama 12D
 
Potenciální člen reprezentačního parkurového týmu pro olympijské hry v Tokiu Kamil Papoušek chtěl absolvovat v italském Gorla Minore celou sérii parkurových závodů, během nichž se uskuteční hned dvě kvalifikační soutěže pro splnění minimálních limitů potřebných k účasti na olympijských hrách. Do Japonska by mohl teoreticky jet s plemenným hřebcem Warnessem zapůjčeným ze Zemského hřebčince v Písku.
 
S Warnessem absolvoval Papoušek minulý víkend první halový mítink a moc si nového koňského svěřence pochvaloval. „S Warnessem jsem se spíše seznamoval, potřeboval jsem vědět, jak se chová a jak se jezdí v parkuru. Musím říct, že je velmi příjemný, poslušný a na vše velmi dobře reaguje. Zároveň bylo znát, že překážky mohly být klidně o dvacet čísel výše, tyto výšky jen tak překračuje,“ prozradil jezdec. 
 

PSALI JSME: Kamil Papoušek: Získání olympijské kvalifikace začíná být vážná věc

 
Hned začátkem března s ním měl vyjet do Itálie na první mezinárodní závody konané na venkovním kolbišti, na němž by později měl absolvovat i zmíněné kvalifikační starty. Jenže aktuální situace kolem nákazy koronavirem Covid-19 změnila plány českého jezdce, který se z obav rozšíření karantény z účasti odhlásil. 
 
„Již jsme přihlášku zrušili. Vzhledem k aktuálnímu dění tam jet nechci a raději jsme zvolili o týden později účast na CSI v belgickém Lieru odkud bychom měli pokračovat do Lanakenu. Pokud nám přijmou přihlášku, tak bychom se do Lanakenu měli vrátit ještě o dva týdny později, jelikož se tam od 9. do 12. dubna uskuteční také kvalifikace na olympijské hry. – Další plány přizpůsobíme momentální situaci, ale pokud se vše uklidní, tak by připadala v úvahu účast na původně plánovaném CSI4* v Gorla Minore, kde je vypsaná další kvalifikace. Uvidíme, jak to celé dopadne,“ uvedl Kamil Papoušek.
 
Foto archiv Jezdci.cz


K odběru se přihlašte ZDE!

 

Nový Jezdecký zpravodaj vychází každý pátek a je zcela zdarma. Přímo do vašeho e-mailu vám jednou týdně doručíme to nejzajímavější z našich webů - zpravodajství napříč disciplínami, rozhovory, podcasty i videa. Už nikdy vám nic podstatného z našeho servisu neunikne!

 

Novinky z jezdectví a dostihů můžete sledovat i protřednictvím našich specializovaných skupin na Facebooku! Spravujeme pro vás:
 

Máme rádi parkury Jezdci.cz

Máme rádi dostihy Jezdci.cz

Máme rádi drezuru Jezdci.cz

Máme rádi vozatajství Jezdci.cz

Máme rádi všestrannost Jezdci.cz

Máme rádi reining a western Jezdci.cz

Máme rádi voltiž Jezdci.cz

Máme rádi vytrvalost Jezdci.cz


reklama 13A

Diskuze

Přidávat příspěvky mohou pouze registrovaní uživatelé.

NEPŘEHLÉDNĚTE

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace