ŽIVĚ na EquiTV.cz 14. června: Kritéria mladých koní v Opavě
reklama 11B

reklama

Ir Howley zaslouženě vítězem Ceny města Olomouce. Tretera byl druhý

 29.08.2020 18:23 | AUTOR |
VIDEO

ikonka

Hlavním bodem sobotního programu CSI2*-W v Olomouci byla Big Tour vypsaná jako Cena města Olomouce. V rozeskakování předvedl fantastickou jízdu Ir Richard Howley a suverénně s valachem Arlo de Blondel zvítězil. Vladimír Tretera skončil druhý.

reklama 12C

 
Big Tour, Cena města Olomouce, se jela na parkuru 145 centimetrů vysokém. Výsledky této soutěže se zároveň započítávaly do světového Longines žebříčku. Přestože se v základním kole představilo přes 60 dvojic, nakonec pouze sedm postoupilo po bezchybném výkonu do rozeskakování. Velkou roli zde opět hrál čas, neboť mnoho jezdců se připravilo o start v rozeskakování právě jedním trestným bodem za překročený stanovený čas. 
 
Skvělou jízdu předvedl v rozeskakování Ir Richard Howley. S valachem Arlo de Blondel se dostal do cíle v čase 36,97 vteřiny a zvítězil s více jak tří vteřinovým náskokem. Naopak na dalších místech pak rozhodovaly desetiny sekundy. 
 
V rozeskakování jsme měli i dvě české dvojice. Vladimír Tretera opět potvrdil, že se mu v olomouckém kolbišti daří. S hřebcem Gangster v/h Nodddevelt nechyboval a časem 40,12 vteřiny si zajistil krásné druhé místo. Aleš Opatrný s Foreverem startoval jako poslední a snažil se atakovat vítězný čas. Na třetím skoku od konce však přišla chyba a jezdec nakonec skončil sedmý. 
 
Třetí místo obsadil po bezchybném výkonu s časem 40,44 vteřiny britský zástupce, a zároveň vítěz prvního dílu Big Tour, Jason Smith. Tentokrát sedlal valacha Queensway Royal. 
 
Startovní a výsledkové listiny naleznete na webu pořadatele s adresou www.csiolomouc.cz. Sledujte také během všech pěti dnů on-line přenos!
 
Foto Kateřina Návojová
 

 

 K odběru se přihlašte ZDE!

 

Nový Jezdecký zpravodaj vychází každý pátek a je zcela zdarma. Přímo do vašeho e-mailu vám jednou týdně doručíme to nejzajímavější z našich webů - zpravodajství napříč disciplínami, rozhovory, podcasty i videa. Už nikdy vám nic podstatného z našeho servisu neunikne!

 

Novinky z jezdectví a dostihů můžete sledovat i protřednictvím našich specializovaných skupin na Facebooku! Spravujeme pro vás:
 

Máme rádi parkury Jezdci.cz

Máme rádi dostihy Jezdci.cz

Máme rádi drezuru Jezdci.cz

Máme rádi vozatajství Jezdci.cz

Máme rádi všestrannost Jezdci.cz

Máme rádi reining a western Jezdci.cz

Máme rádi voltiž Jezdci.cz

Máme rádi vytrvalost Jezdci.cz

Máme rádi pony sport Jezdci.cz


reklama 13B
Diskuze

Přidávat příspěvky mohou pouze registrovaní uživatelé.

NEPŘEHLÉDNĚTE

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace