reklama 11C

reklama

FEI rozhodla o odkladu Mistrovství světa ve vytrvalosti na rok 2021

 26.06.2020 14:00 | AUTOR: Pavlína Záhorová

ikonka

Z důvodu pokračujících dopadů pandemie koronaviru na jezdecký sport bylo odloženo rovněž mistrovství světa ve vytrvalosti, a to na květen 2021. Rozhodla tak Mezinárodní jezdecká federace po dohodě s italskou národní federací a organizátory v Pise.

reklama 12B
V září roku 2020 mělo proběhnout v italském San Rossore v Pise mistrovství světa ve vytrvalosti, avšak kvůli pandemii a omezení cestování nebylo možné dodržet původně plánovaný termín. Mezinárodní jezdecká federace rozhodla po dohodě s italskou národní federací a organizátory v Pise o odložení tohoto sportovního mítinku až na květen 2021, konečné schválení padlo na mimořádné schůzi dne 19. června.
 
Rada FEI rovněž souhlasila s prodloužením kvalifikačního období pro toto mistrovství, aby jezdci i koně získali více času po předchozím přerušení sportovních aktivit. Podrobnosti budou sděleny později.
 
V roce 2021 jsou v plánu dvě kontinentální mistrovství ve vytrvalosti, konkrétně americký šampionát v brazilském Campinas na konci července a evropský šampionát v nizozemském Ermelu na začátku září. Mezinárodní jezdecká federace oslovila všech 51 národních federací, které soutěží ve vytrvalosti, aby vyslyšela jejich názory a návrhy týkající se odložení mistrovství světa a jeho dopad na ostatní události v roce 2021. K problematice se vyjádřilo celkem 34 federací, z nichž 33 reagovalo pozitivně.
 
Zdroj tisková zpráva FEI
Ilustrační foto archiv Jezdci.cz


K odběru se přihlašte ZDE!

 

Nový Jezdecký zpravodaj vychází každý pátek a je zcela zdarma. Přímo do vašeho e-mailu vám jednou týdně doručíme to nejzajímavější z našich webů - zpravodajství napříč disciplínami, rozhovory, podcasty i videa. Už nikdy vám nic podstatného z našeho servisu neunikne!

 

Novinky z jezdectví a dostihů můžete sledovat i protřednictvím našich specializovaných skupin na Facebooku! Spravujeme pro vás:
 

Máme rádi parkury Jezdci.cz

Máme rádi dostihy Jezdci.cz

Máme rádi drezuru Jezdci.cz

Máme rádi vozatajství Jezdci.cz

Máme rádi všestrannost Jezdci.cz

Máme rádi reining a western Jezdci.cz

Máme rádi voltiž Jezdci.cz

Máme rádi vytrvalost Jezdci.cz

Máme rádi pony sport Jezdci.cz


reklama 13C
Diskuze

Přidávat příspěvky mohou pouze registrovaní uživatelé.

NEPŘEHLÉDNĚTE

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace