POZOR! Ve středu 20.10. ve 20:10 přijde EQUINET s velkou novinkou
reklama 11B

reklama

FEI potvrdila zrušení mistrovství Evropy 2021 u olympijských disciplín

 09.05.2020 09:59 | AUTOR

ikonka

Mezinárodní jezdecká federace oznámila, že v roce 2021 budou zrušena mistrovství Evropy pro všechny olympijské a paralympijské disciplíny, a to z důvodu přesunutí termínu olympiády. Týká se to tedy i velkolepé akce, která měla proběhnout v Budapešti.

reklama 12A
Roční odklad olympijských her v Tokiu působí v mezinárodním jezdeckém kalendáři pořádný poprask. Mezinárodní jezdecká federace zveřejnila v pátek 8. května na svých webových stránkách informaci, že právě z tohoto důvodu dojde v roce 2021 ke zrušení všech evropských šampionátů v olympijských a paralympijských disciplínách, řeč je tedy o skocích, drezuře, všestrannosti a paradrezuře.
 
Maďarské hlavní město Budapešť mělo v roce 2021 od 23. srpna do 5. září hostit šampionát pro celkem pět disciplín, konkrétně skoky, drezuru, paradrezuru, vozatajství a voltiž. V rámci oslav padesátého výročí prvního FEI mistrovství Evropy v jízdě na koni zachovají alespoň vozatajství a voltiž.
 
Mistrovství Evropy ve všestrannosti mělo proběhnout ve francouzském Haras du Pin ve dnech 11. až 15. srpna, to bude na základě výše uvedeného rozhodnutí zrušeno.
 
Nový termín olympijských her v Tokiu byl stanoven na 23. července až 8. srpna 2021, paralympijské hry proběhnout od 24. srpna do 5. září 2021.
 
"Jednali jsme společně s organizačními výbory z Budapeště i Haras du Pin, stejně tak jako s maďarskou a francouzskou národní jezdeckou federací, a došli jsme k politováníhodnému závěru, že není možné uspořádat tyto mítinku v tak těsné termínové blízkosti s olympiádou," řekla generální tajemnice FEI Sabrina Ibáñez.
 
Zdroj: tisková zpráva FEI
Foto FEI/Dean Mouhtaropoulos


K odběru se přihlašte ZDE!

 

Nový Jezdecký zpravodaj vychází každý pátek a je zcela zdarma. Přímo do vašeho e-mailu vám jednou týdně doručíme to nejzajímavější z našich webů - zpravodajství napříč disciplínami, rozhovory, podcasty i videa. Už nikdy vám nic podstatného z našeho servisu neunikne!

 

Novinky z jezdectví a dostihů můžete sledovat i protřednictvím našich specializovaných skupin na Facebooku! Spravujeme pro vás:
 

Máme rádi parkury Jezdci.cz

Máme rádi dostihy Jezdci.cz

Máme rádi drezuru Jezdci.cz

Máme rádi vozatajství Jezdci.cz

Máme rádi všestrannost Jezdci.cz

Máme rádi reining a western Jezdci.cz

Máme rádi voltiž Jezdci.cz

Máme rádi vytrvalost Jezdci.cz

Máme rádi pony sport Jezdci.cz


reklama 13B
Diskuze

Přidávat příspěvky mohou pouze registrovaní uživatelé.

NEPŘEHLÉDNĚTE

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace