“Europaint 2021” navázal na tradici posledních let, kdy se tato paint show stala jednou z největších hned po APHA World Show. V roce 2020 se kvůli nemoci Covid nekonala. O to více se účastníci těšili na letošní ročník, který byl velmi silně obsazen a přinesl výborné výkony jezdců a koní.
Letošní Europaint posuzovalo 5 rozhodčích z různých zemí (Holandsko, Dánsko, Rakousko, Německo a Česká republika). Úvod patřil halterovým disciplínám (kde se posuzuje stavba těla koně se zaměřením na kvalitní chov) a showmanship (předvedení určených manévrů s koněm na ohlávce), v dalších dnech následovaly disciplíny pod sedlem (například reining, rančovní disciplíny, anglické disciplíny, western horsemanship, western pleasure, western riding, trail), a to v kategoriích youth, novice youth, amateur, novice amateur, open a případně masters.
V každé třídě bylo vyhlášeno umístění dle jednotlivých rozhodčích a dále ze všech výsledků vypočítáno umístění celkové (tedy s udělením titulu Mistr Evropy: “European Champion” nebo Vicemistr Evropy: “European Reserve Champion”).
V rámci show proběhl take již tradiční a velmi oblíbený Nations Cup. Jednotlivé země sestaví své reprezentační týmy pro určené disciplíny. Týmy a jejich fanoušci se představí v národních krojích a s různými doplňky během úvodního ceremoniálu a v národních barvách, krojích a ozdobách pak i soutěží. Atmosféra večera je uvolnění a jásavá, fandí se ostošest a všichni se výborně baví. Náš tým obsadil krásné 5. místo a reprezentovali jej: Nikol Pavlicová a Charlie TNT Bars (horsemanship a reininig), Nikol Macáková a Bella Forever R (western pleasure), Zuzana Hrdinová a Gamblers Goodies (trail), Monika Jančíková Brunová a Anastacia Sensation (hunter under saddle).
Lopin Is Vital
Majitel Radka Hanulíková
• 1. místo Amateur SPB 1&2yr old longe line (předvádějící Radka Hanuliková)
• 3. místo (Bronze Medal) Amateur Halter SPB Mares All ages (předvádějící Radka Hanuliková)
• 1. místo (European Champion) Amateur 1&2yr old Trail in Hand (předvádějící Radka Hanuliková)
• 2. místo (European Reserve Champion) Halter SPB Junior Mares (předvádějící Francesco Bassi)
• 1. místo (European Champion) SPB 1&2yr old longe line (předvádějící Petr Jančík)
• 1. místo (European Champion) SPB 1&2yr old Trail in Hand předvádějící Petr Jančík)
• 4x Reserve & Grand champion
Made Lika Cowgirl
Majitel Radka Hanulíková
• 1. místo (European Champion) Amateur Yearling Longe Line
• 3. místo (Bronze Medal) Amateur Halter Junior Mares
• 4. místo Amateur Yearling Trail in Hand
• 2. místo (European Reserve Champion) Halter Yearling Mares (předvádějící Francesco Bassi)
• 2. místo (European Reserve Champion) Yearling Trail in Hand (předvádějící Petr Jančík)
• 2. místo (European Reserve Champion) Yearling Longe Line (předvádějící Petr Jančík)
I Got A Fancy Star
Majitel: Barbora Žílová Švajdová
• 1. místo (European Champion) Yearling In-Hand Trail Open (předvádějící Václav Orlita)
• 1. místo (European Champion) Yearling In-Hand Trail Amateur (předvádějící Barbora Žílová Švajdová)
• 6. místo Yearling Longe Line Open (předvádějící Václav Orlita)
• 4. místo Yearling Longe Line Amateur (předvádějící Barbora Žílová Švajdová)
• 5. místo 1&2 Yo Halter Gelding
Maximum Bentley Blues
Majitel a předvádějící Barbora Havelková
• 2. místo (Silver Medal) Trail in Hand 2yo open
EPR Obsession
Majitel: Václav Orlita
• 3. místo (Bronze Medal) Performance Halter Stallions Open (předvádějící Václav Orlita)
• Grand Champion Stallion (předvádějící Václav Orlita)
• 3. místo (Bronze Medal) Senior Hunter Under Saddle (předvádějící Václav Orlita)
• Ranch Riding All Ages TOP 10 (9. místo) (předvádějící Václav Orlita)
• 3. místo Masters Hunter Under Saddle (předvádějící Michaela Orlitová)
RR Winnies Blue Sky
Majitel a předvádějící: Václav Orlita
• 2. místo (European Reserve Champion) SPB Green Western Pleasure
• 2. místo (European Reserve Champion) SPB Green Hunter Under Saddle
• 2. místo (European Reserve Champion) SPB Hunter Under Saddle Open
• 3. místo (Bronze Medal) SPB Western Pleasure Open
Bella Forever R
Majitel: Nicole Macáková
• 2. místo (European Reserve Champion) Green Western Riding (předvádějící Lenka Zdráhalová)
• 2. místo (European Reserve Champion) Western Horsemanship Amateur (předvádějící Nicole Macáková)
• 3. místo (Bronze medal) Western Pleasure Amateur (předvádějící Nicole Macáková)
• 3. místo (Bronze medal) Western Pleasure Novice Amateur (předvádějící Nicole Macáková)
• 3. místo (Bronze Medal) Green Western Pleasure (předvádějící Nicole Macáková)
• 5. místo Western Pleasure Junior Open (předvádějící Nicole Macáková)
Ima absolute sensation
Majitel: Marriana Feltrinelli
• 3. místo (Bronze medal) Western Pleasure Masters (předvádějící Marriana Feltrinelli)
• 3. místo (Bronze medal) Western Riding Senior Open (předvádějící Lenka Zdráhalová)
Gamblers InitToWinIt
Majitel a předvádějící: Pavla Bícová
• 1. místo (European Champion) Green Western Riding
• 1. místo (European Champion) Western Horsemanship Amateur
• 2. místo (European Reserve Champion) Trail Senior Open
• 2. místo (European Reserve Champion) Trail Amateur
• 2. místo (European Reserve Champion) Senior Hunter Under Saddle Open
• 2. místo (European Reserve Champion) Amateur Senior Hunter Under Saddle
• 3. místo (Bronze Medal) Hunt Seat Equitation Amateur
Hot N Lopin
Majitel a předvádějící Lenka Šnáblová
• TOP 4 Junior Trail
• TOP 10 Junior Hunter under Saddle
Blue Heaven Zipi
Majitel: Dagmar Sváková
• 1. místo (European Champion) Tobiano Color Class Amateur (převádějící Dagmar Sváková)
• 3. místo (Bronze Medal) Tobiano Color Class Open (převádějící Dagmar Sváková)
• TOP 10 (8. místo) Showmanship at Halter Novice Amateur (převádějící Dagmar Sváková)
• TOP 10 (6. místo) Three Year Old Mares (převádějící Dagmar Sváková)
• TOP 10 (6. místo) Green Western Pleasure Open (předvádějící Petr Jančík)
• TOP 10 (9. místo) Junior Western Pleasure (předvádějící Petr Jančík)
Invitation Sensation
Majitel: Roman a Petra Poláčkovi
Předvádějící: Alena Králíková
• 1. místo (European Champion) Novice Youth Trail
• 1. místo (European Champion) Novice Youth Western Pleasure
• 2. místo (European Reserve Champion) Novice Youth Western Horsemanship
• 2. místo (European Reserve Champion) Youth Trail
• 2. místo (European Reserve Champion) Youth Western Pleasure
• Novice Youth High Point Winner
Předvádějící Eliška Poláčková
• 1. místo (European Champion) Novice Amateur Western Pleasure
• 1. místo (European Champion) Amateur Senior Western Pleasure
• 1. místo (European Champion) Novice Amateur Trail
• 1. místo (European Champion) Amateur Trail
• 2. místo (European Reserve Champion) Senior Western Pleasure
Předvádějící Petra Poláčková
• 1. místo (European Champion) Western Riding Open All Ages
• TOP 10 (6. místo) Senior Trail Open
Sensation Hollywood
Majitel: Roman a Petra Poláčkovi
Předvádějící: Eliška Poláčková
• 2. místo (European Reserve Champion) Junior Trail
• TOP 10 (5. místo) Green Western Riding
• TOP 10 (6. místo) Green Trail All Ages
Charlie TNT Bars
Majitel: Radek Pavlica
Předvádějící: Nikol Pavlicová
• 1. místo (European Champion) Youth Halter SPB Aged Geldings
• 1. místo (European Champion) Youth SPB Showmanship at Halter
• 1. místo (European Champion) SPB Trail Open All Ages
• 1. místo (European Champion) SPB Youth Western Horsemanship
• 2. místo (Reserve Champion) SPB Youth Trail
• 3. místo (Bronze medal) Open Senior Halter SPB Geldings
• 1. místo Nations Cup Horsemanship
• Youth SPB High Point Winner
Mr Domino Bull
Majitel a předvádějící: Michaela Rývorová
• 3. místo (Bronze Medal) Amateur SPB Western Pleasure All Ages
New Dancing Princess
Majitel: Lenka Rollová
Předvádějící: Ema Zajacová
• 3. místo (Bronze Medal) Youth Mares All Ages (1x Grand Champion, 1x Reserve Champion)
• TOP 10 (4. místo) Novice Youth Trail
• TOP 10 (4. místo) Youth Western Horsemanship
• TOP 10 (7. místo) Youth Trail
• TOP 10 (10. místo) Novice Youth Western Pleasure
• TOP 10 (10. místo) Novice Youth Western Horsemanship
Převádějící: Lenka Rollová
• 1. místo (European Champion) Performance Halter Mares All Ages (1x Grand Champion, 2x Reserve Champion)
• 2. místo (European Reserve Champion) Amateur Senior Mares (3x Reserve Champion)
• TOP 10 (4. místo) Amateur Tobiano Color One Year & Older & All Sexes
• TOP 10 (10. místo) Amateur Junior Western Pleasure
Maya Joy Mr Zip
Majitel a předvádějící: Martina Švecová
• (European Champion) 2-Yr-Old Longe Line
• TOP 10 (5. místo) 2-Yr-Old In Hand Trail
• TOP 10 (7. místo) Tobiano Color One Year & Older & All Sexes
Anastacia Sensation
Majitel: Alena Dlouhá
Předvádějící: Kateřina Brunová
• TOP 10 (6. místo) Novice Youth Showmanship
Předvádějící: Monika Jančík Brunová
• TOP 10 (4. místo) Green Western Pleasure
Maximum Black Hat
Majitel a předvádějící: Tomáš Kreuzig
• 1. místo (European Champion) Amateur Halter Stallions (3x Grand Champion, 1x Reserve Champion)
• 1. místo 3 Yr Old & Aged Stallions (1x Reserve Champion)
Gamblers Goodies
Majitel a předvádějící: Zuzana Hrdinová
• 2. místo (European Reserve Champion) SPB Green Trail
• 3. místo (Bronze Medal) SPB Green Western Pleasure
• TOP 10 (4. místo) SPB Open Western Pleasure
• TOP 10 (4. místo) Amateur SPB Western Pleasure All Ages
• TOP 10 (5. místo) SPB Open Trail
• TOP 10 (10. místo) Amateur SPB Trail All Ages
Only A Snowflake
Majitel: Tomáš Zajac
Předvádějící: Tomáš Zajac
• 11. místo Futurity Western Pleasure 3-4 Years
• 23. místo Green Trail All Ages
Předvádějící: Ema Zajacová
• 14. místo Novice Youth Showmanship
RPV Genuine Mr Zip
Majitel a předvádějící: Eliška Doležalová
• 1. místo (European Champion) Youth SPB Trail
• 1. místo (European Champion) Youth SPB Western Pleasure
• 2. místo (European Reserver Champion) SPB Western Horsemanship
• TOP 10 (4. místo) SPB Trail
• TOP 10 (5. místo) SPB Hunter Under Saddle
• TOP 10 (5. místo) SPB Western Pleasure
My Blueberry Whiskey
Majitel a předvádějící: Sarah Kalábová
• TOP 10 (10. místo) Amateur Yearling In Hand Trail