reklama 11A

Do Zduchovic dorazí na Velkou cenu i jeden z lídrů extraligového žebříčku

ikonka

Domácí parkurová extraliga pokračuje již od středy 22. května třetím mítinkem ve Zduchovicích u Kamýku nad Vltavou. První čtyři dny pořadatelé očekávají vždy více jak tři stovky startů a nedělní Velká cena by měla mít přes padesát účastníků.
21.05.2024 16:00  |  Autor: Josef Malinovský, tisková informace Asociace ČSP  |  Foto: Anežka Závorková, poskytla Asociace ČSP  |  Rubrika: Sport  |  FANCLUB  |  APLIKACE
reklama 12B

 
Doslova jako magnet působí na některé jezdce areál ve Zduchovicích na Příbramsku. Ačkoliv se tam konají parkurové závody zpravidla dvakrát měsíčně, startovní listiny jsou pokaždé plné a výjimkou nejsou ani tři stovky účastníků za den. Nejinak tomu bude i při třetím kole Českého skokového poháru, které v tamním jezdeckém centru probíhá od středy 22. do neděle 26. května.
 
Do vrcholné soutěže s výškou překážek 145 centimetrů je nahlášeno aktuálně přes padesát dvojic a na seznamu je vedle mnohých dalších i sedm jezdců z nejlepší desítky pohárového žebříčku po dvou kolech v Brně a v Hradištku. Jsou jimi Zdeněk Hruška, Přemysl Adam, Martin Šoupal, Petr Dohnal, Václav Horký, Jaroslav Jindra či Linda Portychová. Zdeněk Hruška je jedním z trojice lídrů, kteří mají na svém kontě shodně 15 bodů. Těmi dalšími jsou Aleš Opatrný a Radek Šídlo, ale ti se však ve Zduchovicích o další bodový příděl ucházet nebudou. 
 
První start v letošní domácí parkurové extralize bude mít poslední květnovou neděli loňská vítězka Velké ceny Zduchovic Petra Pařenicová. Nechybí ani nikdo z nejlepší trojice konečného pořadí žebříčku Českého skokového poháru 2023 – Jaroslav Jindra, Jiří Skřivan a Jan Štětina. Se svými koňskými svěřenci dorazí i reprezentant Miloslav Příhoda a celá řada dalších zvučných jmen.
 

Psali jsme: Opatrný v Hradištku předvedl svou extratřídu. Cílem je Super Grand Prix ČSP

 
„Zájem ze strany jezdců nás upřímně moc těší a čeká nás opravdu pět velmi rušných dnů. Pro diváky bude zajímavá nejen neděle, kdy kromě jsou tradičně na programu před Velkou cenou i dílčí finále Amateur Tour a Czech Junior Cupu. Lákadlem jistě bude i seriál U25, jehož kvalifikační kolo probíhá v sobotu odpoledne. Také v něm bude na stupni obtížnosti ST* soutěžit přes padesát dvojic a neméně početné startovní pole je v hlavní sobotní soutěži ST** otevřené všem jezdcům. Objevují se v ní často stejné kombinace, jaké nastoupí v neděli do Velké ceny, v níž se dozvíme již jméno třetího účastníka Super Grand Prix konané v závěru finálového mítinku v Martinicích na přelomu září a října,“ uvedl event manažer Českého skokového poháru Aleš Suchánek. Účast v této prestižní soutěži mají již zajištěnou Zdeněk Hruška a Aleš Opatrný. 
 
Podrobnosti o programu pohárových závodů ve Zduchovicích zájemci najdou na webu www.ceskyskokovypohar.cz, kde bude možné v neděli sledovat také on-line přenos. Živé vysílání přebírají také internetová televize EquiTV.cz, platforma ClipMyHorse.TV a kanál ČT Sport Plus.
 
Zdroj: tisková informace Asociace Český skokový pohár
 
FANCLUB Jezdci.cz, EquiTV.cz a EquiRadia
Budoucnost našich médií je i ve Vašich rukou. Podpořte nás členstvím ve fanclubu! VÍCE ZDE...
Sociální sítě Jezdci.cz, EquiTV.cz a EquiRadia
FB Jezdci.cz FB EquiTV.cz FB Jazdci.sk
Připojte se k tematickým skupinám Jezdci.cz na sociálních sítích Facebook a WhatsApp
Skoky Facebook WhatsApp
Drezura Facebook WhatsApp
Všestrannost Facebook WhatsApp
Spřežení Facebook WhatsApp
Voltiž Facebook WhatsApp
Vytrvalost Facebook WhatsApp
Western Facebook WhatsApp
Pólo Facebook WhatsApp
Dostihy Facebook WhatsApp
Klusáci Facebook WhatsApp
Chov Facebook WhatsApp
Ostatní Facebook WhatsApp

reklama 13D

NEPŘEHLÉDNĚTE