O prvním zářijovém termínu se můžeme těšit především na dva evropské šampionáty s českou účastí. V německém Lähdenu se koná mistrovství Evropy čtyřspřeží, kam míří kompletní tým v sestavě Jiří Nesvačil, Radek Nesvačil a Petr Novák. Akce začíná ve čtvrtek 4. září drezurními úlohami, které budou pokračovat i v pátek. Sobota nabídne maraton a vše uzavřou nedělní jízdy mezi kužely.
Kompletní družstvo se podařilo vyslat i na mistrovství Evropy v paradrezuře. Hostí ho Ermelo v Nizozemsku a v českých barvách pojedou Marcela Lochovská s Violou, Kristýna Rudolfová s Belfastem a Anastasja Vištalová s klisnou First Love. První úloha je čeká už ve středu 3. září. Další je na programu v pátek a finálové freestyly se pojedou v neděli.
Češi jsou přihlášení mimo jiné také na parkurové mítinky CSI do Lieru či Kronenbergu v Nizozemsku, Bialeho Lesu v Polsku nebo v rakouském Isingu.
Domácí kalendář přinese další kolo Českého skokového poháru. Tentokrát se bude konat v Suché u Litomyšle a hlavní soutěž Velká cena Litomyšle se odehraje v neděli 7. září. V Martinicích proběhne Memoriál Miloslava Perníčka. Stejnojmenná soutěž je vypsaná pro pony i pro velké koně.
Živo bude i v Olomouci. Konat se tam bude Amateur Jump Tour, a to její moravské finále. Pojede se tam i Profi Jump Tour.
V kalendáři České jezdecké federace je pro tento týden na dvacet závodů. Vedle jmenovaných proběhnou třeba soutěže ve všestrannosti v Rudné pod Pradědem, v drezuře v Praze Přední Kopanině, Frenštátu, Dubenci a Dolní Přími.